Faydalı bilgiler

Galatasarayın Aldığı En Farklı Mağlubiyetleri

Galatasarayın aldığı en farklı mağlubiyetleri, özellikle takım içinde belli birtakım kırılmaların yaşanmasına neden olmuştur. İşte bu yüzden ilgili müsabakaların çok büyük bir öneminin bulunmuş olduğunu hemen ifade etmek lazım.

Galatasarayın Aldığı En Farklı Mağlubiyetler Hangileri?

Galatasarayın aldığı en farklı mağlubiyetleri listesinde şu maçlar öne çıkar;

  • Şüphesiz ki Galatasaray takımının Türkiye’de almış olduğu en farklı mağlubiyet denildiği zaman akla hemen Fenerbahçe ile 2002 yılında yapmış olduğu müsabaka gelmektedir. Fatih Terim önderliğinde Kadıköy’de sahaya çıkan takım rakibinden tam 6 gol yemiştir. Maç da 6-0 Fenerbahçe’nin galibiyeti ile sona ermiştir.
  • Bunun yanı sıra 2001 yılında Lucescu önderliğinde deplasmanda Bursaspor takımına 5-0 yenildiğini de hatırlatmak lazım.
  • Yine Fenerbahçe takımına karşı 5-1 şeklinde 1990 yılında alınmış olan bir yenilgi de söz konusudur.
  • Tüm bunların yanı sıra 4-0’lık skorla alınmış olan Fenerbahçe yenilgisi de öne çıkar.

Galatasaray Bir Maçta En Çok Kaç Gol Yedi?

Galatasaray bir maçta en fazla 6 gol yemiştir. Fenerbahçe, 2002 yılında süper lig mücadelesinde kendi evinde rakibine 6 gol atmış ve hiç gol yememiştir. Bunun yanı sıra sarı kırmızılı takımın Avrupa maçlarında en çok gol yediği müsabaka ise Real Madrid maçıdır. Bu mücadelede de kalesinde tam 6 gol görmüştür. Böylelikle Galatasaray ilgili organizasyonun dışında kalarak turnuvaya da kısa süre içinde veda etmiştir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu