Faydalı bilgiler

Galatasarayın Kolombiyalı Eski Oyuncuları Kimlerdir?

Galatasarayın Kolombiyalı eski oyuncuları kimlerdir: Galatasaray tarihi boyunca birçok farklı isim bu formayı giymiş ve katkı sağlamışlardır. Bunların bilgilerini merak eden kişiler için listemiz büyük bir avantaj demek.

Galatasarayın Kolombiyalı İlk Oyuncusu Kimdir?

Galatasarayın Kolombiyalı eski oyuncuları kimlerdir: Gonzalez, Kolombiya asıllı olan ilk Galatasaray oyuncusu olarak dikkat çeker. CD America De Cali’den gelmiştir. 2002 yılından 2003 yılına kadar sarı kırmızılı ekipte bulunmasına rağmen hiçbir maçta forma giymemiştir.

Galatasarayın Kolombiyalı Eski Oyuncuları Hangileridir?

Galatasarayın Kolombiyalı eski oyuncuları arasında şu isimlerin bulunmuş olduğunu görmekteyiz;

  • Sarı kırmızılı takımın tarihinde Kolombiyalı oyuncu denildiği zaman birçok kişinin aklına kesinlikle Mondragon gelmektedir. Oyuncu Fransa’nın ünlü takımı olan Metz’den 2001 yılında satın alınmıştır. 2007 yılına kadar görev yapmıştır. Bu zaman dilimi içinde tam 238 maça çıkmıştır. Sonrasında ise Köln ekibine gitmiştir.
  • Victoria ise kulüp tarihinde önemli olan bir başka oyuncudur. Defans bölgesinde görev yapan bu isim Cortulua takımından transfer edilmiştir. 29 maçta 1 gol atmıştır. Buradan ise Deportivo Cali ekibine gitmiştir.
  • Juan Pablo Pino, uzun süreli Kolombiyalı oyunculardan birisi olarak dikkat çeker. 2010 ile 2012 yılları arasında görev almıştır. 25 maça çıkmıştır. Forvet oyuncusu bu maçların 8 tanesinde gol atmıştır.

Zapata ise 12 maçta görev yapmış ve kaleyi korumuştur. Falcao takıma gelmiş son Kolombiyalı oyuncudur. 20 gol atma başarısını göstermiştir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu