Faydalı bilgiler

Galatasarayın Nijeryalı Eski Oyuncuları Kimlerdir?

Galatasarayın Nijeryalı eski oyuncuları kimlerdir: Galatasarayın Nijeryalı eski oyuncuları denildiği zaman akla birçok farklı isim gelmektedir. Bunların büyük bir kısmı sağlamış olduğu katkılar sayesinde dikkat çekerler.

Galatasarayın Nijeryalı İlk Oyuncusu Kimdir?

Galatasarayın Nijeryalı eski oyuncuları kimlerdir: Iorfa takıma katılmış olan ilk Nijeryalı oyuncu olarak dikkat çekmektedir. 1991 senesinde gelmiştir. Bir yıl oynamıştır. Bu süre zarfında ise sadece 9 maçta görev almıştır. Herhangi bir gol kaydedememiştir.

Galatasarayın Nijeryalı Eski Oyuncuları Hangileridir?

Galatasarayın Nijeryalı eski oyuncuları listesinde şu isimler öne çıkar;

  • 2018 yılında ise Onyekuru takıma transfer olmuştur. 1 sene boyunca takımda kalmıştır. Özellikle çıkmış olduğu maçlarda göstermiş olduğu başarılı performans sayesinde Fatih Terim’in gözdeleri arasına girmiştir. 71 maçta 22 gol atmasını bilmiştir. Elde edilen şampiyonlukta çok büyük bir payı vardır.
  • Sekidika ise takımın yeni dönemde almış olduğu Nijerya asıllı oyuncularından birisidir. 2020 yılında Eskişehirspor takımından gelmiştir. 19 maça sarı kırmızılı takımın forması ile çıkmış ve 1 gol atmıştır.
  • Ozornwafor ise 2019 yılından yapılmış olan anlaşma sonrasında takımın sözleşmeli oyuncusu olmuştur. Defans futbolcusu, Enyimba Aba ekibinden alınmıştır. Yalnızca tek bir maçta görev almıştır.

Son olarak Peter Etebo’dan bahsetmek lazım. 2020 yılının dokuzuncu ayında Stoke City takımından alınmış olan bu isim, orta sahada görev yapmıştır. 2021 yılına kadar takımının formasını giymiştir. Toplamda çıkmış olduğu maç sayısı ise 29 olarak dikkat çeker.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu