Faydalı bilgiler

Galatasarayın Sattığı En Pahalı Oyuncular

Galatasarayın sattığı en pahalı oyuncular listesine baktığımız zaman hem yerli hem de yabancı olarak dikkat çeken birçok ismin bulunmuş olduğunu görmekteyiz. Bunların en temel özelliği ise sarı kırmızılı takıma çok yüksek miktarda para kazandırmış olmalarıdır.

Galatasarayın Sattığı En Pahalı Oyuncu Kim?

Galatasarayın sattığı en pahalı oyuncular listesinde ilk sırada Badou Ndiaye gelmektedir. Başarılı isim ilk olarak o sene süper ligde yer alan Osmanlıspor takımında göstermiş olduğu performans ile dikkat çekmiştir. Bunun sonrasında Galatasaray tarafından alınmıştır. 2018 yılında İngiliz takımı, 16 Milyon Euro ödeyerek bu ismi renklerine bağlamıştır.

Galatasarayın Sattığı En Pahalı Oyuncular Hangileri?

Galatasarayın sattığı en pahalı oyuncular denildiği zaman şu isimler öne çıkar;

  • Ndiaye yukarıda da açık bir biçimde bahsetmiş olduğumuz üzere ilk sırada gelen oyuncudur ve çok yüksek bir bedel üzerinden satılmıştır.
  • İkinci sırada ise Bruma’nın bulunmuş olduğunu görmekteyiz. Almanya’nın yeni ve başarılı bir proje takımı olarak dikkat çeken Leipzig, tam 15 Milyon Euro ödeyerek bu oyuncuyu almıştır.
  • Arda Turan da takımına para kazandırmış olan futbolculardan birisidir. 13 Milyon Euro karşılığında ünlü İspanyol takımı Atletico Madrid’e gitmiştir.
  • Son dönemde yetişmiş en iyi isimlerden birisi olan Ozan Kabak ise 11 Milyon Euro para ile Alman takımı Schalke’ye satılmıştır.

Adı geçen bu oyuncular takımlarına çok yüksek miktarlı para akışının gerçekleşmesini sağlamışlardır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu