Haber

2024’te mukavelesi sona erecek olan Hakan Çalhanoğlu’nun geleceği aşikâr oldu

2021 senesinde Milan ile mukavelesi nihayetlenen Hakan Çalhanoğlu, sürpriz bir halde öncesiz rakip Inter’e geçirme olmuştu. Haziran 2024’te mukavelesi sona erecek olan yıldız oyuncunun geleceğin muhakkak oldu.

MAROTTA AÇIKLAMIŞTI

2024 senesinde Inter ile mukavelesi sona erecek olan ulusal futbolcu Hakan Çalhanoğlu’nun geleceği ile ilgili kıymetli bir izahat yapmıştı. Inter CEO’su Giuseppe Marotta oyuncunun menajeriyle görüşme halinde olduklarını söz etmişti.

Marotta açıklamasında: “Hakan Çalhanoğlu’nun mukavelesini uzatmak için çalışıyoruz. Menajerleriyle görüşme halindeyiz, onunla ve daha çok oyuncuyla temaslarımız devam edecek.” tabirlerini kullanmıştı.

ANLAŞMA TAMAM İDDİASI

İtalyan Corriere dello Sport’ta yer edinen habere nazaran, Hakan Çalhaoğlu İtalyan deviyle yeni sözleşme imzalamak için mutabakata vardı.

29 yaşındaki oyuncunun mukavelesi 2026 ya da 2027 senesinde sona erecek. Haberde ayrıyeten, Hakan’ın Inter ile sözleşime uzatma mevzusunda rastgele bir kuşkusunun olmadığı ve sayılar mevzusunda kelamlı olarak mutabakat sağlandığı açıklandı.

ÇEYREK FİNALDEN SONRA

Şampiyonlar Ligi C Kümesi’nden ikinci olarak çıkan İtalyan temsilcisi, Son 16 Tipi’nde Portekiz grubu Porto ile eşleşmişti. Inter, Hakan Çalhanoğlu ile varılan yeni mukavelenin açıklamasını Porto maçlarından sonraya bırakmayı düşünüyor.

Ligde önder Napoli’nin 15 puan peşinde kalan Inter tüm odak noktasını Şampiyonlar Ligi’ne çevirdi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu