Haber

Abdullah Avcı: En güç maçımıza hazırlanıyoruz

UEFA Avrupa Konuşma Ligi’nde yarın akşam Basel ile karşılaşacak olan Trabzonspor’da Teknik Yönetici Abdullah Avcı ve Siopis açıklamalarda bulunmuş oldu.

Avcı’nın açıklamaları şu şekilde;

CANIMIZ ÇOK YANIYOR

Şenol Güneş Spor Kompleksi Akyazı Stadyumu’nda düzenlenen basın toplantısında Teknik Yönetici Abdullah Avcı, “Milletimizin başı sağ olsun. Acımız ve ıstırabımız oldukca büyük. Hakikaten canımız oldukca yanıyor. Hayatımızın en kıymetli günlerinde en güç maçımıza hazırlanıyoruz. Bu türlü maçlara hazırlanmak kolay olmuyor. Hepimizin bu oyuna, oyun tertibine odaklanması sahiden sorun. Hafta başından itibaren gün gün, adım adım bunu en âlâ formda hem zihinsel olarak hem bağlantı kurarak daha güzel hale getirmek için çalışıyoruz. Futbolun hem uygunlaştırıcı hem de birleştirici gücünden yararlanmak istiyoruz. Bu oyunun düzgünleştirici ve birleştirici gücüne son aşama de inanan birisiyim. Bununla ilgili de yarın en düzgününü en muntazam formda halletmeye çalışacağız. Birkaç teşekkür de dünyanın her yerinden gelen kurtarma ve yardım gruplarına… Avrupa’dan Asya’dan ülkemize gelen ve çalışan her insana teşekkür ediyorum. Tıpkı vakitte da ülkemizin resmi ve sivil kurumlarına, yardım elini uzatan yurttaşlarımıza minnet ve şükranlarımızı sunuyorum. Bununla bir arada yarın alanda bu oyunun birleştirme gücüyle, uygunlaştırma gücüyle her insanın tek yürek olduğu bir yerde ümit ederim bundan sonraki süreçlerin de birebir halde devam etmesini dilerim. Bu oyunun rekabetle birbirimize saygı göstererek devam etmesi en büyük arzumdur” dedi.

GENÇ VE DİNAMİK BİR TAKIM

Basel ekibi ile ilgili de kısa kısa bilgiler veren Avcı, “Formasyon olarak 4-3-3, 4-2-3-1 oynuyor. Geçen hafta itibariyle de sportif yönetici teknik yönetici oldu. Son 20 senedir Avrupa kupalarına istikrarlı katılan ve yanlış hatırlamıyorsam 8 kez de Şampiyonlar Ligi play-off’u oynamış bir ekip. Averaj yaşları 23. Birinci 11’de oynayan oyuncuların yaş averajı ise 25. Avrupa’dan âlâ yerlerden yatırım maksatlı aldıkları kiralık genç oyuncuları kullanıyorlar. Bu türlü bir devir yaşıyorlar. Genç ve dinamik bir kadro olması sebebiyle savunmadan hamleye geçişlerde tesirli olabilen bir grup. Konuşma Ligi’nde başından itibaren 12 karşı karşıya gelme oynadılar. 2. Tıp’tan başladılar. Yarın tüm gücümüzle tüm duygumuzla şu anda yaşadığımız süreçte ülkenin birazcık yüzünü güldürebilirsek bu bizi oldukca keyifli edecek. Onun için bugün son antrenmanımızı gerçekleştirip yarın en uygun şekilde maça çıkacağız. Tüm ülkenin bizlere takviye olacağını biliyorum. Bu olumlu güç için her insana oldukca teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

OYUNCULARIN TEDİRGİNLİKLERİ VAR

Her vatandaşımızın olduğu suretiyle oyuncuların da mevzuda hassasiyetlerinin bulunduğunu lisana getiren Avcı, “Süreç biliyorsunuz ki İstanbul’da oynadığımız son lig maçından sonrasında oldu. Ve her dakika geçtikçe ciddiyeti arttı. İnanın hiçbir şey yapmak istemiyoruz. Iyi mi bir karar çıkacak ve ne olacak bu tarz şeyleri da bilmiyoruz. Kendi coğrafyasında bunu yaşamamış beşerler var ve onların tedirginlikleri var. Sonrasındaki süreçte onlarla bağlantı kurarak ve anlatarak, şaşkınlıklarını azaltarak devam ettik. Her vatandaşın olduğu suretiyle oyuncuların da bu bahiste hassasiyetleri ve hisleri var. UEFA bu bölgeyi inançlı görüp oynamaya karar vermiş. Bundan sonraki süreçte biz bunu insanları iyi mi keyifli edebiliriz ona bakacağız. Her geçen gün adım adım işin içine girmeye çalıştık. Dün daha kafi gözüküyordu alandaki gücümüz. Ümit ederim yarın bu alana pozitif olarak yansır” dedi.

MARKOVİC’ İÇİN ÇOK DÜZGÜN BİLGİLER ALDIM

Teknik yönetici Abdullah Avcı, bundan sonraki sürecin ülkemiz ismine daha sıhhatli olmasını dilediğini söyleyerek, “Uzun yıl futbol oynadığımız her kentteki her arkadaşımız ve her meslektaşımıza her şeyimizle uzanmaya çalıştık. Şu an ilişki kurduğum dostlarımın birinci aşama civarlarında bir şey yok fakat akrabalarıyla ilgili dertleri var. Bir taraftan seyredemiyorum bir taraftan haber almaya çalışıyorum. Bunun altından da bir halde kalkılacak. Bundan sonraki sürecin ülkemiz ismine daha sıhhatli olmasını diliyoruz. Bu türlü bir durumda geçirme fırsatının çıkmasını istemezdim açıkçası. Fırsat, oyuncuların oynaması gerektiğiyle ilgili bir durum. Bizim de bu mevzuyla ilgili mevki olarak bir ıstırabımız vardı. Markovic’i daha evvelden de oyuncu olarak tanıyoruz. Oldukca güzel de bilgiler aldım kendisiyle ilgili. Hem oyuncudan hem teknik heyetinden. O da buna oldukca yanlışsız bir adım attı. Şu an itibariyle kulübe geldi. Ümit ederim kısa vakitte bizlere kıymetli katkılar elde edecektir” dedi.

BU SENE ŞAMPİYON DİĞER BİR EKİP OLACAKTIR

Futbolda rekabetin her zaman saygı çerçevesinde olması icap ettiğini lisana getiren Avcı, “Bu bir oyundur. Rekabet olağan ki olacaktır. Bu oyunda kazanan da var kaybeden de. Bu bir oyundur dünyanın sonu değildir. Bunu bugünlerde anlamamamız gerekiyor. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor olmadan, bu hoş rekabet olmadan bu kadar kitleler bunun peşinden gelemez. Geçen yıl şampiyon Trabzonspor’dur bu yıl birazcık geri kalmıştır. Bu yıl şampiyon öteki bir grup olacaktır biz buna saygı göstermeliyiz. Bizim daha güzelini iyi mi yapabileceğimize çalışmamız gerekiyor. Tüm arzum ve isteğim bu etkileşimin sürekli olmasıdır. Türk milleti o denli bir millettir. Her insanın bu güç ile devam etmesi icap ettiğini düşünüyorum” sözlerini kullandı.

İNŞALLAH DAHA İLERİSİNİ GERÇEKLEŞTİRİRİZ

Konuşma Ligi’nde yoluna son 16’da devam etmek istediğini lisana getiren Abdullah Avcı, “Biz bu yıl itibariyle Trabzonspor olarak Şampiyonlar Ligi’nde play-off oynadık. Avrupa Ligi’nin kümesinde 9 puan aldık ve şu an Konuşma Ligi’nin son 16’sına kalmak istiyoruz. Bu rekorsa tamam oldukca hoş fakat biz bunun devamını sağlamak istiyoruz. Bir senede 3 değişik ligi oynamak değişik bir deneyimdir ben bu türlü bakıyorum. Bunun daha ilerisinin heyecanı ve isteği var bende. İnşallah daha ilerisini gerçekleştiririz. Karadeniz beşerinin hissini oldukca muntazam bildiğim için yarın o biletlerin zati tükeneceğini onların tribündeki yerlerini alacağını ve ekibe destekleyeceklerini de oldukca muntazam biliyorum” dedi.

İSMAİL İLE GÖRÜŞTÜM MORALİ BOZUKTU

Zelzele bölgesinde olan eski futbolcularla ilgili de konuşan Avcı, “İsmail Köybaşı ile teğe bir görüştüm. Erce ile Haluk hocamız görüştü. Kamil Ahmet ile de Emrah Tok görüştü. Kimi zaman o denli donuk bir halimiz oldu ki bigün sonrasında, üç gün sonrasında arayabildik. Ben İsmail ile görüştüm. Kendisinin morali oldukca bozuktu. Ailesi ile ilgili bir problem yoktu fakat yakınları ile ilgili eza vardı” diyerek kelamlarını tamamladı.

YARIN MAÇI DAİMA BİRLİKTE OYNAYACAĞIZ

Zelzele felaketinden dolayı oldukca mutsuz bulunduğunu belirten Manolis Siopis ise, “Gaziantep, Hatay ve çevre vilayetlerde yaşanmış olan sarsıntıdan dolayı oldukca mutsuz olduğumu söyleyerek sözlerime adım atmak isterim. Maç hakkında oldukca fazla söylenecek pek bir şey yok, hocamız esasen söylemiş oldu. Yarın bu maçı daima beraber oynayacağız. Tüm Türkiye bir bulunduğunu gösterecek. Taraftarlarımızdan ricam, maç bileti almaları ve bizimle beraber olmalı zira tribün gelirleri sarsıntı bölgesine aktarılacak, hasebiyle onları yarın stadyuma temenni ediyorum. Tüm dualarım zelzeleden etkilenen ailelerle beraber olacak” dedi.

BENCE AYNIYIZ

Siopis ayrıyeten, sarsıntı bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarında Türkiye ile Yunanistan’ın dayanışma ve yardımlaşma içinde bulunduğunu belirterek, “Tamamımız insanız, eşitiz. Bu tıp durumlarda birbirimize her zaman destek olacağız ve olmaya devam edeceğiz. İki değişik ülkeyiz lakin bence birebiriz. Oldukca yakın kültürlere sahibiz. Türkiye bu türlü meseleler yaşadığında Yunan halkı her zaman Türk insanı ile bir arada olacaktır. Toplumsal medyada fotoğrafları gördükten sonrasında oldukca duygusal anlamış olur yaşadım. Bunların tanımı oldukca zor” görüşlerine yer verdi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu