Haber

Acun Ilıcalı bir kulüp daha satın alıyor! Hull City’den sonrasında…

Uzun senelerdir futbola olan tutkusuyla malum ve hayalinin bigün kulüp almak bulunduğunu söyleyen meşhur televizyoncu Acun Ilıcalı 19 Ocak 2022’de resmen İngiliz ekibi Hull City’nin sahibi olmuştu. İngiliz basınına nazaran Acun Ilıcalı bu muahede için 20 milyon Sterlin ödedi.

‘Fazlaca büyük hayallerimiz var’

Satış sonrası Acun Ilıcalı, “Bugün en büyük hayallerimden birini gerçekleştirdiğim için memnunum. Hull City ile beraber hoş bir seyahate başlıyoruz. Fazlaca büyük hayallerimiz ve amaçlarımız var. Bu hoş kentin mükemmel taraftarlarıyla muvaffakiyete ulaşacağımıza yürekten inanıyorum.” formunda konuştu.

‘Başarıyı getirecek şahıs…’

Hull City’nin eski sahibi Ehab Allam, “Acun Ilıcalı, yandaş kitlesiyle olan ilgiyi yeniden inşa edecektir. Taraftarların can attığı ve hak etmiş olduğu başarıyı bu kulübe getirecek şahıs o” dedi.

Genç oyuncular için satın alacak

Anlaşmanın akabinde Ozan Tufan, Jean Michael Seri, Adama Traore, Doğukan Sinik, Dimitrios Pelkas, Allahyar Sayyedmanesh, Oscar Estupinan ve Benjamin Tetteh suretiyle Türkiye’den tanıdığımız adları takımına katan Ilıcalı’nın grubu Hull şu anda İngiltere Championship’te 13. sırada içeriyor. Bilhassa dönem sonu için aktarma emekleri devam ederken Acun Ilıcalı geçtiğimiz günlerde kıymetli bir izahat yapmıştı. Hull City’nin işvereni, Turuncu-Siyahlılar’daki genç oyuncuların gelişimi için bir kulüp satın alma niyetinde bulunduğunu duyurmuştu.

Forma bahtı verecek

İrlanda merkezli LMFM’in haberine nazaran, Acun Ilıcalı’nın amacındaki kulübün İrlanda Premier Lig’de çaba eden Dundalk FC olduğu açıklandı. Acun Ilıcalı’nın, İrlanda kulübünü satın alarak genç oyuncularına burada forma talihi vereceği söz ediliyor.

En başarı göstermiş ikinci ekip

1903 senesinde kurulan Dundalk FC, Shamrock Rovers’tan sonrasında İrlanda Ligi’ni en fazla kazanan ikinci ekiptir. Kulüp tarihinde 14 İrlanda Şampiyonluğu bulunan Siyah-Beyazlı grup, 12 İrlanda FAI Kupası ve 7 İrlanda Lig Kupası kazanma başarısı gösterdi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu