Haber

Akhisarspor kongreye gidiyor

Süper Lig’den 2019 senesinde başladığı düşüşle TFF 3’üncü Lig 3’üncü Grup’a kadar gerileyen ve amatör kümeye düşmenin eşiğine gelen Akhisarspor’da yönetim, inanılmaz genel konsey sonucu aldı.

Yeşil-kırmızılılarda 2021-2022’de grubun Spor Toto 1’inci Lig’de yer almış olduğu periyottan bu yana başkanlığı yürüten Cihan Özbey ve idaresi, kulübün geçmiş devirden ödenemeyen 5 milyon Euro (100 milyon TL) borcu olduğundan 4 Mart’ta seçime gitmeye karar verdiklerini deklare etti. Meydana getirilen açıklamada, “Kulübümüzün geçmiş dönemlerden kalan 5 milyon Euro borca kaynak üretilemediğinden ve bu borç sebebiyle olan aktarma yasağının kaldırılamaması sebebiyle inanılmaz kurultay sonucu alınmıştır” denildi.

Açıklamada, “Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin inanılmaz genel konsey toplantısının 04.03.2023 Cumartesi günü saat 15.00’de Mustafa Kemal Atatürk Mah. 167. Sk. No: 201 45220-Akhisar adresinde yapılmasına, oy çokluğu sağlanamadığı takdirde ikinci toplantının 11.03.2023 Cumartesi günü tıpkı yer ve saatte aşağıdaki gündem hususlarının görüşülmesine, genel şura toplantısının derneğimizin resmi web sitesinde veya minimum bir gazetede duyuru edilerek üyelerimizin genel şura toplantısına çağırılmasına katılanların oybirliği ile karar verilmiştir” tabirleri yer aldı.

AMATÖRE GİDİYOR

Senelerdir yönetimsel ve mali krizlerle boğuşan Akhisarspor’da dönem başlangıcında mahkeme kararıyla 2 kere başkanlıktan alınan Cihan Özbey, 7 Ağustos 2022’de meydana getirilen sürpriz seçimle yine koltuğa oturmuştu. Grubun küme düşmüş olduğu son 3 dönemde Akhisarspor’u yöneten Özbey ve takımının kulübe talip olan Mikail Kaplan’la yaptıkları görüşmelerden netice çıkmamıştı. Ekibi dağılan, ligde 21 maçta yalnız 2 yengi alabilen Akhisarspor, 14 puanla amatöre düşme çizgisinde.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu