Haber

Alman grubundan Türkiye’ye dayanak

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen zelzeleleri Almanya’da haber aldıklarını söyleyen FC Blau-Weiss St.Wendel Futbol Ekibi ana sponsoru Abacuzz Group İdare Konseyi Lideri Sven Lemmerhofer, programlarını iptal etmeyerek Türkiye’nin yanında olduklarını gösterdiklerini kaydetti.
Depremlerin kendilerini oldukca üzdüğünü belirten Sven Lemmerhofer, “Zelzele bölgesinden gelen fotoğraf ve görüntüleri gördüğümüzde oldukca etkilendik. Birinci etapta ikimiz de düşündük, bu organizasyonumuzu iptal etsek mi diye. Yine değerlendirdiğimizde bu işe mühim finansal yatırımlar yapıldığını gördük. Ayrıyeten Türkiye’nin tam takviyeye gereksinimi olduğu bir devirde vazgeçmenin yanlışsız olmadığına karar verdik. Zira bu kampların Türkiye’de yapılması gezim sanayisine ve ülke gelirlerine büyük katkısı var. Bu gelirleri bu ülkenin kazanmasını istedik. Sarsıntı hepimizde büyük hüzün oluşturdu. Sarsıntıda yaşamını kaybedenlere baş sağlı diliyoruz. Birçok maddi, içsel kayıplar oldu. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Tüm bu süreçte Türkiye’nin yanındayız. Fakat yalnızca sözlerimizle yanındayız demekle kalmıyoruz. Yanında olduğumuzu maddi desteklerimizle somut hale getirip gösteriyoruz” dedi

Sven Lemmerhofer: “Yardımı Türkiye’deki resmi kanallar üstünden ulaştırdık”

Takımda bulunan oyuncuların ellerinden geldiği kadar takviye olmaya çalıştıklarını kaydeden Sven Lemmerhofer, “İlk etapta battaniye mi gönderelim, giysi mi gönderelim diye birebir yardımlar üstünde düşünmüştük lakin bu yardımların hem fizikî yoğunluğu hem de bölgeye ulaştırılması noktasında bazı meseleler yaşanabilir kanısıyla maddi manada bir yardım yapmayı tercih ettik. Hem kadro kasasında, ortak kasamızda bir para biriktiği suretiyle tek tek futbolcularımız kişisel kasalarından yardım etmek istediler. Kendi ortalarında para topladılar. Ikimiz de Abacuzz Group olarak, bu işin tertibini meydana getiren şirket olarak yardımlara ziyadesiyle katkımızı sağlayarak topluca bir sayı haline getirdik. Bu yardımı Türkiye’deki resmi kanallar üstünden ilgili yardım kuruluşlarına ulaştırdık” tabirlerini kullandı.

“Türkiye yardımseverliği ve misafirperverliğiyle malum bir ülke”

Türkiye’nin ve Türk beşerinin yardımsever ve misafirperver bulunduğunu kaydeden Sven Lemmerhofer, artık tüm dünyanın bu misafirperverliğe ve yardımseverliğe bir cevap verme vakti bulunduğunu söylemiş oldu. Lemmerhofer konuşmasını şu sözlerle tamamladı:
“Bizim senelerdir Türkiye ile münasebetlerimiz var. Müşahedelerimiz istikametinde şunu rahatça söyleyebilirim ki, Türkiye her zaman dünyanın rastgele bir yerindeki acı vakalarda destek olmuştur, dayanak vermiştir. Türkiye yardım severliği ve misafirperverliğiyle oldukca uygun malum bir ülke. Artık tüm dünyanın bu misafirperverliğe ve yardımseverliğe cevap verme vakti bulunduğunu düşünüyorum. Bu işin azı, birçok olmaz. Hepimiz kendi imkanları dahilinde ne kadar dayanak sağlayabilirse yapmalı. Ben herkesi elinden geldiği seviyede Türkiye’ye takviye olmaya çağrı ediyorum. Ikimiz de takviye olmaya devam edeceğiz.”

Türkiye’ye dayanak çağrısı

Depremin bir doğa vakası bulunduğunu ve her an her yerde yaşanabileceğinin altını çizen FC Blau-Weiss St.Wendel Lideri Roland Reiu, tüm dünya insanlarını Türkiye’ye yardım etmeye çağırdı. Roland Reiu, “Ben yalnızca spor hayatına seslenmek istemiyorum. Çoğumuz insanız. Tüm insanlığa tüm ülkelere seslenmek isterim. Bu anlık bir doğa vakası. Hepimizin her an karşılaşacağı bir yıkım. Dünyanın rastgele bir yerinde de olabilirdi. O nedenle insanların oldukca daha kırılgan olmasını bu olayın sıcaklığıyla unutmadan takip etmesini, madden ve manen dayanaklarını esirgememelerini isterim. Buradan yalnızca spor dünyasını değil herkesi Türkiye’ye yardım etmeye çağırıyorum” dedi.

Sven Lemmerhofer, Abacuzz Group, FC Blau-Weiss St.Wendel Ekibi oyuncu ve teknik takımıyla beraber topladıkları yardım paralarını Türkiye’de resmi makamlara teslim ettiklerini kaydetti.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu