Haber

Altay’da dernekler, depremzedeler için çalışmalarını sürdürüyor

Depremin birinci gününden bu yana organize olup yardım kampanyası düzenleyen ve 12 kişilik bir kümeyle Kahramanmaraş’a giden Altay 1914 Taraftarlar Derneği, artık de İzmir’de depremzedelere kucak açtı. Siyah-beyazlı taraftarlar sarsıntı bölgesinden İzmir’e gelen depremzedelere barınacakları meskenleri ve eşyaları teslim etmeye başladı. Altay taraftarları Buca’da 15, Naldöken’de 8, Çeşme’de ise 1 aileye yeni yuvalarını teslim etti.

ÇOCUKLAR İÇİN OYUNCAK TALEBİ

Altay Toplumsal Dayanışma Derneği ise evlatların oyuncak gereksinimine dikkat çekti. Siyah-beyazlılar, “İzmir’deki çeşitli tesislere yerleştirilmek suretiyle Gaziantep ve Hatay’dan depremzede yurttaşlarımız gelecektir. Gelenlerin içinde oldukca sayıda çocuk olduğu bilgisine ulaştık. Muhtaçlıklarının büyük bir kısmı temasta olduğumuz STK ve kurumlar tarafınca, karşılanmaya başlandı. Lakin maalesef depremzede çocuklarımızı sevindirecek oyuncak eksiğimiz devam ediyor. Zelzele bölgesinden gelen ufaklıklara şahsen elden teslim edilmek suretiyle, armağan paketleriyle hazırlanmış oyuncak, kitap ve aktiflik materyalleri topluyoruz” tabirlerine yer verdi.

SAMSUNSPOR’LA ORTAK ÇAĞRI

Altay ve Samsunspor yandaş kümeleri geliri sarsıntı bölgesine bağışlanmak suretiyle dijital bilet basılması için ortak çağrı yapmış oldu. “1 bilet 1 can” diyen dost iki kulübün taraftarları, “Dijital bilet sisteminden e-bilet hazırlanması, her iki taraftara web üstünden satışa sunulması ve toplanan fiyatın verilecek ortak kararla AFAD veya AHBAP’a depremzedeler için bağışlanması davetinde bulunuyoruz. Zelzeleye maruz kalanlar için Altay ve Samsunspor el ele” bildirisi verdi.

Mustafa KÖPRÜLÜ / İZMİR, (DHA)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu