Haber

Altay’ın 3 yabancısından ortak çağrı

Portekizli Paixao, İranlı Naderi ve İsveçli Björkander, 6 Şubat’ta Kahramanmaş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki sarsıntıdan 10 ilin etkilendiğini lisana getirererek, “Türkiye’yi derinden sarsan bir felakete tanık olduk” tabirlerini kullandı.

“ÜLKE, DİN, İNANÇ KIYMETLİ DEĞİL”

Üç futbolcu hem İngilizce hem de Türkçe olarak yayınladıkları yardım davetinde kıymetli bildiriler vererek, “Yaşananları seyredip okudukça olayın ne kadar büyük bulunduğunu görebiliriz. Birinci günden beri hem kulüp hem de ferdi olarak elimizden gelenin en uygununu halletmeye ve takviye olmaya çalışıyoruz. O bölgede yaşayan insanların yaralarını sarmak, onları yine ayağa kaldırmak insanlık misyonumuzdur. Ülke, din, inanç, bunların hiçbiri şu anda kıymetli değil. En kıymetli şey insanlık ve yaşamdır” diye konuştu.

“FORMA GELİRLERİ BAĞIŞLANACAK”

Marco Paixao, Mohammad Naderi ve Eric Björkander giyindikleri Altay formalarını açık artırma ile satışa sunup elde edilecek gelirin depremzedelere bağışlanacağını bildirdi. Üç futbolcu, “Tüm geliri sarsıntıdan etkilenen insanlara yardım olsun diye formalarımızı açık artırmaya çıkarmaya karar verdik. En yüksek bağış meblağını banka hesap numaralarına yatırıp bizlere dekont gönderebilirsiniz. Formamızı en oldukça bağış meydana getiren şahsa şahsen teslim edeceğimize kelam veriyoruz. Lütfen dayanak. Oradaki tüm insanlara yardım etmek bizim misyonumuz. Dayanağınızı bekliyoruz” biçiminde konuştu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu