Haber

Andrea Pirlo’dan zelzele ve Volkan Demirel kelamları: Büyük trajedi

Fatih Karagümrük Teknik Yöneticisi Andrea Pirlo, Daily Mail’e hususi açıklamalarda bulunmuş oldu. Türkiye’de yaşanmış olan sarsıntı felaketi ve ülkedeki son durum hakkında konuşan Pirlo, Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel için de çarpıcı tabirler kullandı.

Daily Mail, Türkiye’de yaşanmış olan sarsıntı felaketinin akabinde İstanbul’a geldi. İngiliz gazetesi İstanbul’da yaşanmış olan son gelişimleri okuyucularına söyledi.

Daily Mail’de yer edinen haber şu halde;

“Saatler Salı günü saat 22.00’yi geçmişti ve İstanbul Boğazı’nda soğuk bir esinti devam etti. Lakin Vodafone Park’ın haricinde bir kalabalık kaldı. Beşiktaş’ın meskeni bir yardım merkezine dönüştü. Gönüllüler, Türkiye ve Suriye’nin kimi bölgelerini harap eden iki ölümcül sarsıntının birincisinin akabinde Pazartesi günü yardım çalışmalarına başladı. İstanbul genelinde futbol bir yardım merkezi haline geldi.

Fenerbahçe, battaniye ve bebek kıyafetlerinin kamyonlara yüklenmesine yardım edenler ortasında eski Leeds oyuncusu Ezgjan Alioski’nin de yer almış olduğu sahayı açtı.

Galatasaray merkez üssüne 12 saatlik sürüşle 40’tan fazla erzak ve portatif hela gönderdi. Sarsıntıyı burada hissetmediler sadece suyun karşı tarafında, orta köprünün üstünden, yarıya indirilmiş dev bayrağın yanından geçen Fatih Karagümrük oyuncuları ve ekibi duyduklarıyla sarsıldı.

Hatayspor’un teknik yöneticisi Volkan Demirel, cepheden yürek burkan bir izahat yapmış oldu. Yıkıntı altında kalan ortasında bazı futbolcular ve teknik heyetten adlar de vardı.

Andrea Pirlo’nun ekibi İstanbul’un üstündeki zirvelerde bulunan süreksiz idman alanında toplanmıştı. Daha evvel, rüzgar, kar ve sulu kır yollarında üstesinden gelebilen oyuncular spor salonunda idman yapıyordu. Tv kapalıydı lakin o sabah kanallar ortasında şu şekilde bir gezinildiğinde yalnız trajedi ve yıkımla ilgili imgeler vardı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu