Haber

Arda Turan’ın yeni ekibi muhakkak oluyor!

Umut Ulusal Kadro’da yolların ayrılmış olduğu ileri sürülen teknik yönetici Tolunay Kafkas’ın yerine Arda Turan’ın düşünüldüğü sav edildi.

Umut Ulusal Ekip’te yolların ayrılmış olduğu ileri sürülen teknik yönetici Tolunay Kafkas’ın yerine Arda Turan’ın düşünüldüğü argüman edildi. TRT Spor’un haberine nazaran; geçtiğimiz eylül ayında futbol mesleğini noktalayan eski ulusal oyuncu Arda Turan’ın vazifenin başına geçmiş olduğu gelecek günlerde duyurulacak.
TRT Spor’un haberine nazaran; geçtiğimiz eylül ayında futbol mesleğini noktalayan eski ulusal oyuncu Arda Turan’ın vazifenin başına geçmiş olduğu gelecek günlerde duyurulacak.

Teknik adamlık için mesai harcıyor

Uzun müddetli bir dinlenme sürecinin akabinde geçtiğimiz Aralık ayında birçok yerli futbolcuyla beraber Türkiye Futbol Federasyonu’nun Antalya’daki UEFA A ve B Lisans Antrenörlük kursuna katılan 36 yaşındaki futbol adamı, teknik yöneticilik için mühim adımlar atmaya başladı.

‘Doğru vakitte, yanlışsız yerde teknik yöneticilik yapmak isterim’

Turan geçtiğimiz haftalarda Esenler Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu “Gençler Kaptanlarla Buluşuyor” etkinliğinde hususa ilişik “Doğal ki teknik yöneticilik yapmak isterim lakin gerçek yerde, gerçek vakitte, hakikat kaidelerde. Acele etmiyorum” sözlerini kullanmıştı.

Futbol mesleği başarılarla dolu

2011’de Galatasaray’dan La Liga grubu Atletico Madrid’in yolunu tutan Arda Turan, İspanyol devinin sembol oyuncularından biri oldu. Diego Simeone idaresinde mesleğinin altın çağını yaşadı. Atletico Madrid ile La Liga, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Üstün Kupası şampiyonluğu kazanan ulusal oyuncu, bir kere de Real Madrid karşısında Şampiyonlar Ligi finali yitirdi. 2015’te 35 milyon euroya başka İspanyol devi Barcelona’ya geçirme olan Turan, Katalan grubunun formasını 3 dönem giydi ve burada da La Liga şampiyonluğu yaşamayı başardı.

A Ulusal Ekip’te ‘dalya’ dedi

İlk kere 16 Ağustos 2006’da sırtına geçirdiği ulusal grup forması ile tam 100 maça çıktı. 2008 ve 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden takımın en kıymetli kesimlerinden olan Turan, 100 maçta 16 kere ağları sarstı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu