Haber

Arsen Zakharyan’dan Galatasaray açıklaması! Görüşmeler değişik boyut kazanmıştır

Galatasaray’da aktarma emek harcamaları tüm süratiyle sürüyor. Kaan Ayhan, Nicolo Zaniolo ve Samuel Adekugbe transferleriyle dikkat çeken Sarı-Kırmızılılarda, artık ise aktarma gündemininin birinci esnasında Dinamo Moskova’dan Arsen Zakharyan içeriyor.

İŞTE ZAKHARYAN TEKLİFİ

Galatasaray aktarma müddetinin 5 Mart’ta uzatılmasından sonrasında, yaza bırakılan Arsen Zakharyan için yine atağa kalkma sonucu aldı. Sarı-kırmızılılar, Dinamo Moskova forması giyen 19 yaşındaki futbolcu için, Rus kulübüyle masaya oturacak.

15 milyon Euro çıkış hususu için 8+4 milyon Euro’luk bir teklif hayata geçirmeye hazırlanan Cim-Bom’un en büyük kozu ise oyuncunun gelmek istemesi… Dönem ortasında bilhassa Zaniolo transferiyle büyük ses getiren sarı-kırmızılılar, yine adı Chelsea’yle geçen Zakharyan’ı takımına katarak kıymetli bir atakta bulunmak istiyor

GALATASARAY’A 5 KİLOMETRE UZAKLIKTA

Ağırlıklı olarak 10 numara durumunda oynayan ve yine orta alanda değişik konumlarda da forma giyen genç futbolcunun transferinin gerçekleşmesi durumunda gelecek yıl için planlanan Avrupa’daki savlı ekip için de kıymetli bir adım olacak.

Takımıyla beraber Antalya’da kampta olan ve Galatasaray’ın kalmış olduğu otele yalnızca 5 kilometre uzaklıkta bulunan genç oyuncu için ağır bir trafik yaşanacak. Ligde başkan durumda olan ve şampiyonluk için mühim pozitif yanları bulunan sarı-kırmızılılar, Kaan Ayhan, Zaniolo ve Adekugbe’yi takımına katmıştı.

9 GOLE KATKI SAĞLADI

Arsen Zakharyan bu dönem Dinamo Moskova formasıyla 22 resmi maçta oynadı. 19 yaşındaki on numara bu süreçte rakip fileleri 3 sefer havalandırdı. Arsen Zakharyan grup arkadaşlarına da 6 gol pası verdi. Rus oyuncunun kulübüyle olan kontratı 30 Haziran 2024’te sona erecek. Arsen Zakharyan’ın yeni piyasa kıymeti 15 milyon Euro. 19 yaşındaki on numara, Rusya Ulusal Ekibi’nde 6 maçta forma bahtı buldu.

ZAKHARYAN’DAN AÇIKLAMA

Geçtiğimiz günlerde Zakharyan’ın Galatasaray’a aktarma olmak istediğine ilişik kelamları, Dinamo Moskova tarafınca resmi olarak yalanlanmıştı. Artık ise Zakharyan’ın Rus basınına yapmış olduğu izahat gündeme geldi.

Bugün Championat’tan Andrey Pankov, Zakharyan ile bir görüşme gerçekleştirmiş oldu. Bu görüşmede genç oyuncunun, “Kişisel nedenlerden kaynaklı mesleğime Galatasaray’da devam etme seçeneğini düşünmüyorum” söylediği açıklandı.

 

ZAKHARYAN’DA FLAŞ GELİŞME

Dinamo Moskova’ya son olarak bonuslarla beraber 13 milyon Euro teklif eden ve bunu tıpkı Zaniolo’da olduğu suretiyle vadelere yaymayı hedefleyen Galatasaray, bu kere değişik bir maniyle karşı karşıya kaldı. Ruslar, Türkiye’ye gitmemesi için Zakharyan’a büyük baskı yapıyor. Sarı- Kırmızılılar’ın, genç oyuncunun ailesiyle anlaştığı sav edildi, akabinde Rus basını bu haberi yalan olduğunu beyan etti. Aslan beklemeye geçti.

Galatasaray ile Dinamo Moskova ortasında Arsen Zakharyan pazarlıkları son hız devam ediyor. Lakin bu sefer işin içinde Rus kamuoyu da var ve genç oyuncuya Türkiye’ye gitmemesi mevzusunda büyük bir baskı kurulmuş durumda. Rus Ulusal Ekibi’nun gelecekte büyük işler beklediği 19 yaşındaki futbolcunun Üstün Lig’e gitmesi durumunda geri adım atılacağına inanan Ruslar, Zakharyan’ın Galatasaray’la anlaştığına dair çıkan haberleri anında yalanlıyor. Bilhassa dün epeyce değişik gelişmeler yaşandı.

İngilizler “Tamam” dedi

Zakharyan ile Galatasaray ortasında muahede sağlandığı haberleri, İngiliz ve İtalyan medyasında son dakika gelişmesi olarak verildi. Sarı-Kırmızılı kulübün hem oyuncuyla hem oyuncunun ailesiyle hem de Dinamo Moskova ile el sıkıştığı öne sürüldü. Buna nazaran Galatasaray, tıpkı Zaniolo transferinde olduğu suretiyle Moskova temsilcisine uzun vadelere yayarak 13 milyon Euro’luk bonservis ödemesi yapacaktı.

Kardeşi de izahat yapmış oldu

Sadece saatler içinde Rus gazeteleri ve televizyonlarından apayrı haberler gelmeye başladı. Arsen Zakharyan’ın, “Kariyerime Galatasaray’da devam etme seçeneğini ferdî nedenlerden dolayı düşünmüyorum” açıklamasını yapmış olduğu, kardeşi David Zakharyan’ın ise “Yalnızca bir cümle söyleyebilirim, bu yüzde bin yalan” söylediği ileri sürüldü. Ruslar’ın muahede savlarını yalanladığı dakikalarda Galatasaray ile Dinamo Moskova ortasında ise ödeme takvimi görüşülüyordu.

2 milyon Euro maaş

Ülkede, Dinamo Moskova’ya da bu transferin gerçekleşmemesi ismine bir baskı kurulduğu tabir ediliyor. Art planda tüm taraflarla ilke muahedesine varan Galatasaray cephesi ise şimdilik “Bekle ve gör” moduna geçti. Chelsea’nin de takımına katmak istediği 19 yaşındaki futbolcudan ve kulübünden artık haber umut ediliyor. Transferin gerçekleşmesi durumunda, Zakharyan’a senelik 2 milyon Euro ödeneceği, kontratta 30 milyon Euro’luk bir çıkış hususu yer alacağı da gelen haberler ortasında.

 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu