Haber

Atsu için kahreden kelamlar: Gol atmasa uçağa binip gidecekti

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Osmaniye, Adana ve Elazığ olmak suretiyle 11 vilayette tesirli olan zelzele felaketinden en oldukça sarsılan kentlerden Hatay’da arama kurtarma emek harcamaları devam ediyor. Hataysporlu Christian Atsu ve sportif yönetici Taner Savut’un yaşamış olduğu Rönesans Rezidans zelzelede yıkılırken, Atsu’nun yakınları ve arkadaşları, enkazın önündeki bekleyişlerini sürdürüyor.

Günler evvel ses ve ısı alınmasının akabinde ağırlaşan çalışmalarda yıkıntı altında kalan futbolcu Atsu ve sportif yönetici Taner Savut’un dairelerine kadar ulaşılabildi. Fakat iki ismin de kendilerinden şimdi haber alınabilmiş değil.

İDARİ MENAJERDEN AÇIKLAMA!

Hatayspor yönetimsel menajeri Fatih İlek, Radyospor’a Christian Atsu hakkında açıklamalarda bulunmuş oldu.

İlek sarsıntı bölgesinde yaşananlar için; “Bizim kaldığımız otel de yıkıldı; lakin biz çıkmayı başardık. 3 bireydik. Otelden çıktıktan sonrasında, tesislere gittik. Volkan hoca (Demirel) futbolculara sahiplendi. Sonrasında Taner Savut’u aradı. Tam net olmamakla beraber sesini duymuş ve telefon kapanmıştı. Bu bizlere oldukça umut vermişti. Karabasan suretiyle geliyor” dedi.

 

İlek’in kelamlarına “Futbol şube sorumlusu Mehmet Hoş oldukça efor sarf etti, yıkılan binada kurtarma emek vermesi yapılsın diye; fakat salı gününden sonrasında kayıt tutulamaya başlandı. Gerçek emek verme ise Çarşamba günü başladı. Lütfü Cenk liderimin ailesinden oldukça fazla yitik var. Buna rağmen kendisi hakkında oldukça ağır şeyler söyleniyor. Lütfü lideri hadefe koymayalım. Onun da canı gidiyor. Taner Savut hepimiz tarafınca sevilen bir insan. Lütfen Taner Savut’un ve Atsu’nun ailesini üzecek paylaşımlar yapılmasın” diye devam etti.

Fatih İlek, kelamlarını “Christian Atsu, sarsıntıdan evvel Gaziantep FK ile yaptığımız maçtan evvel, hocaya daha oldukça müddet almak istediğini söylemiş oldu. “Ekip bulursam ayrılabilir miyim?” dedi. Volkan hoca da bu isteğini kabul etmişti. O maçta müddet almadı; fakat Kasımpaşa maçından sonrasında bileti vardı. Yurt dışına ailesinin yanına gidecekti. Kasımpaşa maçında hoca vazife verdi ve Atsu oldukça kafi oynadı. Son saniye golünü de attı. Maçtan sonrasında o denli büyük bir beraberlik oluşmuştu ki, Volkan hocanın onu kucaklaması, saha içi ve soyunma odasındaki lukları gözümün önünden gitmiyor. Baht noktası burası. Tayyare bileti vardı; lakin kafi oynayıp, golü attığı için gitmekten vazgeçti. Yaşamış olduğu çoşkudan sonrasında ‘gitmeyeyim, burada kalayım’ dedi. En keyifli olduğu günde zelzeleye yakalandı. Akşam 23.00’te uçağı vardı. İstanbul, sonrasında Fransa’ya gidecekti. Vazgeçti, tam manasıyla bir trajedi oldu” sözleriyle sonlandırdı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu