Haber

Atsu’yu unutmadı! WhatsApp yazışmalarını paylaştı

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde Rönesans Rezidans’ta yıkıntı altında kalmış olarak yaşamını yitiren Hataysporlu Christian Atsu’nun vefatı tüm Afrika’da geniş yankı uyandırdı. 18 Şubat’ta yıkıntı altında cansız vücuduna erişilen Ganalı futbolcunun cenazesi, evvel Hatay’dan Adana’ya, oradan uçakla İstanbul’a getirildi. Cenaze, İstanbul’un akabinde da Türk Hava Yolları’na ilişkin uçakla, Gana’nın Başkent’i Akra’ya ulaştı.

ASKERİ TÖREN

Akra’daki Kotoka Milletlerarası Havalimanı’nda Atsu’nun tabutu, Gana bayrağına sarılı şekilde askerler tarafınca taşındı. Havalimanı’ndan Devlet Lideri Yardımcısı Mahamudu Bawumia’nın yanı sıra bakanlar, Atsu’nun ailesi ve vatandaşlar hazır bulunmuş oldu.

ÜLKESİNDE ÇOK SEVİLİYORDU

Ülkesindeki birçok bireye yardım eden, okullar yaptıran, gençlere ve küçüklere spor gereçleri dayanağı elde eden Atsu, bu özelliğiyle her insanın büyük sevgisini kazanmıştı.

 

 

ÜNLÜ KOMEDYEN AÇIKLADI

Futbolculuğu periyodunda yapmış olduğu bağışlar ve yardımlarla malum oyuncunun vefatının akabinde, vaktinde yapmış olduğu bir yardım daha ortaya çıktı. Nijeryalı meşhur güldürmen Craze Clown, Christian Atsu tarafınca üniversite eğitim masraflarının karşılandığını deklare etti.

 

 

‘HUZUR İÇİNDE UYU KARDEŞİM’

Gerçek adı Emmanuel Ogonna Iwueke olan ve Craze Clown olarak malum tıpkı vakitte doktor da olan tanınmış kişilik, twitter hesabından bir paylaşımda bulunmuş oldu ve şunları yazdı:

“Christian 2015 yılından beri beni destekliyordu. Babamı kaybettiğimde bana ulaştı, ben mezun olana kadar masraflarımı karşılamayı teklif etti ve bunu gerçekleştirmiş oldu. Sen benim büyük bir dostum oldun Chris ve seni muhakkak özleyeceğim. Sahiden gözyaşlarımı tutamıyorum. Rahatlık içinde uyu kardeşim.”

 

PAYLAŞIMI BÜYÜK YANKI UYANDIRDI

Ganalı ulusal futbolcu ile o periyoda ilişkin olduğu görülen mesajlaşmalarının imajını de gösteren Craze Clown’ın paylaşımında Atsu’nun kendisine ne kadarlık bir maddi desteğe muhtaçlığı bulunduğunu sordurulmuş olduğu, akabinde okulunu bitirmesini ve uygun bir iş bulmasını sağlayacağı kelamı verdiği görülüyor. Meşhur komedyenin paylaşımı kısa sürede 2.7 milyon kez görüntülenirken onbinlerce beğeni aldı.

 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu