Haber

AZ Alkmaar’ın kaptanı Jordy Clasie formasını Türkiye için sakladı! Montunu verdi

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta gece saat 04.17’de, 7.7 büyüklüğünde 7 km derinliğinde sarsıntı meydana geldi. Doğu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesinde birçok vilayet zelzeleyle sallandı. 7 Şubat’ta ise tekrardan Kahramanmaraş’ta bu kere 7.6’lık dehşetli bir zelzele daha yaşandı.

Yaşanmış olan sarsıntı felaketinin akabinde dünyadan her kesim etkilenen bölgelere dayanak için elinden geleni hayata geçirmeye başladı. Spor dünyası da bu dayanakların duyurulmasında başrol oynadı.

BÜYÜK DAYANIŞMA

Avrupa’da büyük yankı uyandıran sarsıntı için kulüpler ve futbolcular yardım ve dayanak için tüm imkanlarını seferber etmiş durumdalar. Zelzelenin tesirini yaşayan tüm beşerler için tüm imaknlarını zorlayan kulüpler, oynanan maçlarda da bu durumu göz önüne seriyorlar.

SİYAH BANTLA ÇIKTILAR

Avrupa liglerinde ülkemizdeki ve Suriye’deki sarsıntılarda hayatlarını kaybedenler unutulmadı. Kadrolar saygı duruşunda bulunurken alana da siyah pazubant ile çıktılar.

 

 

BURAK YILMAZ GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Fortuna Sittard forması giyen Oğuzhan Özyakup ekibinin Emmen’i 1-0 yendiği maçtaki tek golü attı. Deneyimli futbolcu golünden sonrasında Türkiye’ye bildirisi gönderdi. Öte taraftan ulusal yıldız Burak Yılmaz ise maçtan evvel Türkiye’deki depremzedeler için meydana getirilen saygı duruşu esnasında gözyaşlarına hakim olamadı.

Burak Yılmaz, maç öncesi depremzedeler için meydana getirilen saygı duruşunda gözyaşlarını tutamadı. pic.twitter.com/qCQeMKPfZI

— Fanatik (@fanatikcomtr) February 11, 2023

TÜRK BAYRAĞIYLA DESTEK

İngiltere Championship gruplarından Hull City, Stoke City maçı öncesi zelzelede yaşamını kaybedenler için saygı duruşunda bulunup, Türk bayrağı açtı.

 

 

FORMA YERİNE MONTUNU VERDİ

Hollanda Ligi takımlarından AZ Alkmaar’ın kaptanı Jordy Clasie, formasının Türkiye’deki depremzedeler için açık artırma ile satılacağını ve onun yerine montunu verebileceğini küçük taraftara söyledi.

 

 

AKILLARA YER EDİNEN O SÖZLERİ

31 yaşındaki deneyimli futbolcu, küçük taraftara “Bu formayı sana veremeyiz. Türkiye’ye yardım edeceğiz. Eğer istersen forma yerine sana montumu verebilirim. İster misin bunu? Ne dersin?” kelamları söylemiş oldu.

Bu konuşmanın akabinde Jordy Clasie montunu küçük taraftara verdi ve söylediği kelamlar akıllara şimdiden yer etti.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu