Haber

Barcelona tarihin en sert cezalarından birine çarptırılabilir! Ligden men edilme…

Dünya futbol tarihinin gelmiş geçmiş en başarıya ulaşmış gruplarından Barcelona’nın başı sıkıntıda… 

Tarihinde 4 Şampiyonlar Ligi, 1 Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonluğu, 3 FIFA Dünya Kulüpler Kupası, 5 UEFA Mükemmel Kupası, 4 Kupa Galipleri Kupası, 26 La Liga, 31 Kral Kupası ve 14 İspanya Mükemmel Kupası kazanan Katalan devi bu döneme da oldukça uygun başladı. 22. hafta sonunda İspanya La Liga’da 59 puana ulaşan ve en yakın rakibi Real Madrid’e şimdiden 8 puan fark atan Barça güvenli adımlarla şampiyonluğa yürüyor.

Şirkete ödeme yapılmış oldu

Efsaneleşmiş futbolcusu Xavi idaresinde bu dönem ligde yalnızca 1 yenilgi alan Barcelona oldukça mühim bir tehlikeyle karşı karşıya kaldı. Katalan temsilcisinin, Yargıcı Şurası’nda önder yardımcılığı meydana getiren Negreira’nın sahibi olduğu şirkete ödeme yapmış olduğu ortaya çıktı. 

1.6 milyon Euro…

Barça’nın, Negreira’nın şirketine sebebi bilinmeyen bir nedenden tam 1.6 milyon Euro ödeme yapmış olduğu öğrenildi. Eğer Barcelona’nın, Negreira’nın şirketine para ödediği katılaşırsa tarihin en büyük cezalarından birine çarptırılacağı kaydedildi.

Futbol dünyası süreci merak ediyor

Katalan devinin, küme düşürülmesi ve 5 yıl liglerden men edilme ihtimali bulunuyor. Futbol dünyası da bu sürecin iyi mi ilerleyeceğini merak ediyor. 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu