Haber

Berna Gözbaşı’ya sövgü eden sanığa para cezası

Vaka, 13 Mart 2021’de meydana geldi. Aykut A. argümana nazaran, Kayserispor’un eski lideri Berna Gözbaşı’ya yönelik toplumsal medya hesabından sövgü içerikli bir yorum yapmış oldu. Aykut A. hakkında Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma yürütülerek iddianame düzenlendi. İddianame kapsamında, ‘sesli yazılı veya imajlı bir bildiri ile hakaret’ hatasından 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Kayseri 12’nci Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasına şikayetçi Berna Gözbaşı ile sanık Aykut A. katılmazken; Gözbaşı’nın avukatı salonda hazır bulunmuş oldu. Sanık Aykut A. evvelki sözünde, “Bu kelamların mahkemeye taşınacağını düşünemedim. Hakaret kastım yoktur. Gayem hakaret değildi. Istemsiz bir reaksiyondu. Pişmanım. Özür dilerim” sözlerini kullandı.

Mahkeme hakimi Birol Ufak, sanık Aykut A.’yı,’sesli yazılı veya imajlı bir bildiri ile hakaret’ cürmünden 87 isminde gün karşılığı 1740 TL para cezasına çarptırdı. Hakim, sanığın sabıkasız olması sebebiyle cezasının kararın açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verdi. (DHA)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu