Haber

Beşiktaş’ı Sivas’ta bekleyen çekince! Alternatif kalmadı

Karagümrük maçında almış olduğu beraberlikle tepe ile ortasındaki puan farkı, bir maçı tamamlanmamış olarak 12’ye çıkan Beşiktaş, kalan haftalarda yarıştan büsbütün kopmak için kesinlikle kazanmak zorunda. Hatta Beşiktaş’a artık kazanmak da yetmiyor ve uzun periyodik yengi serisi şart durumda. 21 puanla düşme çizgisinde yer edinen Sivasspor’un da şiddetle puan gereksinimi olduğu göz önüne alındığında uğraşın epeyce şiddetli geçmesi umut ediliyor. 

HAVA VE SAHA KURALLARI DÜŞÜNDÜRÜYOR

Sivas’ta müsabakayı zorlaştıracak diğer kıymetli etmenler de saha ve hava kaideleri olacak. Saha yerin makus olmasından dolayı geçtiğimiz son iki iç saha müsabakasını Kayseri ve Malatya’da oynayan Sivasspor’un alanı 1 aydır bakımdaydı. Saha tabanı TFF yetkilileri tarafınca hafta içinde denetlendi ve maç oynanabilir hale geldiği nedeni öne sürülerek, Beşiktaş maçı 4 Eylül Stadı’na verildi. Sivaspor iç alandaki son müsabakasını 29 Aralık’ta oynamış ve yer o tarihten itibaren bakıma alınmıştı. 
Yarın maç saatinde sıfırın altına düşecek hava kuralları da Beşiktaş’ı zorlayacak bir başka etken olacak. Maç saatinde hava sıcaklığının -3 aşama olması umut ediliyor.

ORTA SAHA ALTERNATİFSİZ KALDI AMİR ON BİRDE BAŞLAYACAK

Gedson Fernandes’in Karagümrük maçının bitiminde görmüş olduğu sarı kartla cezalı duruma düşmesi, Josef ve Salih’in sakat olması, yeni aktarma Amir Hadziahmetovic’e direkt on birde oynama talihi doğurdu. 

Bosnalı orta saha teknik yönetici Şenol Güneş tarafınca müsabakanın on birine yazılacak. Defans çizgisinde Saiss’i gene stopere çekmesi beklenen Güneş; Rosier, Tayyip Talha, Saiss ve Masuaku dörtlüsüyle kaleyi savunacak. Orta saha ikilisi Tayfur ve Amir’den kuruluken hamle dörtlüsünün Redmond, Dele Alli, Cenk ve Aboubakar’dan kurulması büyük olasılık.
Beşiktaş’ın Sivasspor çabasına şu 11’le çıkmasa umut ediliyor: Mert, Rosier, Tayyip Talha (Welinton), Saiss, Masuaku, Tayfur, Amir, Redmond, Dele, Cenk, Aboubakar.

CEZA HUDUDUNDA 2 FUTBOLCU 

Siyah-beyazlılarda maç öncesinde 2 futbolcu sarı kart ceza hududunda bulunuyor. Masuaku ve Cenk yarın kart görmeleri durumunda cezalı duruma düşerek,  24’üncü haftada iç alandaki Ankaragücü maçında forma giyemeyecek.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu