Haber

Beşiktaşlı Dele Alli’ye talip var!

Yurt içi ve dışındaki Beşiktaş yandaş derneklerinden yağmur suretiyle yağan yardımlar, sarsıntı bölgesindeyer alan oldukça sayıda istekli yandaş veson olarak da pazar günkü maçta çocuklariçin peluş oyuncak tertibi… Siyah-Beyazlı topluluğun zelzele felaketi sonrasında tek yürek olup afetzedeleretam dayanak vermesi sonrası Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi deilgisiz kalmadı. İş makinesi ve maddi takviye elde eden Çebi, bu süreçteemeği geçen tüm derneklere, ilgili bireylere, teknik ekip ve atletlere birlik beraberlik için teşekkür etti.

Boyd’dan haber umut ediliyor

Beşiktaş’tan kasım ayında tek taraflı fesih hakkını kullanarak ayrılan Tyler Boyd’un yenitakımı belirli oldu. MLS takımlarından Los Angeles Galaxy, Boyd ile1 senelik sözleşme imzalandığını duyurdu. Böylelikle SiyahBeyazlı kulüp,ABD’lifutbolcuya ödemekle yükümlü olduğu 1 milyon 50bin Euro’luk fiyatın büyük kısmından kurtuldu. Boyd’dan yenitakımında nekadar kazanacağına dair data istendi. Böylece, önümüzdeki 4ay için oyuncunun yeni çıkarı, Beşiktaş’tan alacağı fiyattan düşülecek vearadakifark ödenecek.

‘Beşiktaş’a kelamım var’

Kara Kartal’ın dönem başlangıcında İngiltere Premier Lig ekibi Everton’dan kiralık olarak takımına kazandırdığı Dele Alli, ortaya koyduğu performansla beklentilerin altında kaldı. Siyah-Beyazlı formayı giydirilmiş olduğu birinci günden beri istikrar problemi yaşayan yıldız orta alana dönem ortasında Arap Yarımadası’ndan teklifler geldiği, fakat İngiliz oyuncunun geri çevirilmiş olduğu kaydedildi. Beşiktaş’ta 14 uğraşta vazife alıp 2 gol kaydeden Alli’nin, yüksek maaşlı tekliflere, “Beşiktaş’a kelamım var. Beklentilere karşılık vermeden ayrılmayı düşünmüyorum” söylediği bildirildi.

Sürem sonunda 8 milyon Euro

Siyah-Beyazlılar, Everton’da dönem başlangıcında Dele Alli için satın alma opsiyonu mevzusunda el sıkışmıştı. Kara Kartal, Alli’yi dönem ortasında takımına katmak isterse 6 milyon Euro, operasyonu dönem sonunda yapmak için talepte bulunsa 8 milyon Euro ödeyecekti. Teknik yönetici Şenol Güneş’in eski günlerine döndürmek için ağır çaba harcamış olduğu yıldız isimle bir mucize eğer olmazsa lig bitiminde yolların ayrılması planlanıyor.

Beşiktaş’ta beklentilerin altında kalan Dele Alli, 14 maçta 2 gollük performans sergilemişti.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu