Haber

Beşiktaş’ta yıldız futbolcu ayrılık için kaide koştu!

Süper Lig’de Kahramanmaraş merkezli yaşanmış olan sarsıntı felaketinin akabinde orta aktarma devri Türkiye Futbol Federasyonu’nun açıklaması ile 5 Mart’a uzatıldı. Federasyonun resmi web sitesinden meydana getirilen açıklamada FIFA ile meydana getirilen görüşmelerin sonucunda bu kararın alındığı tabir edildi.

Ara transferin en hareketli kadrolarından önde gelen Beşiktaş’ta ise sular durulmayacak suretiyle gözüküyor. Gelen adlar kadar giden adlar de fazlaca büyük merak mevzusu oldu.

 

 

ONUR BULUT HAMLESİ

Büyük tartışmalara husus olan Onur Bulut transferinde de keyifli sona ulaşan taraf Beşiktaş oldu. Geçirme devrinin en ilgi çeken transferlerinden önde gelen Onur Bulut’un Siyah Beyazlılar’a imzasının akabinde Beşiktaş transferlerine devam etti.

 

 

ORTA ALANA TAKVİYE

Siyah Beyazlılar, birinci olarak Konyaspor’un başarı göstermiş orta alanı Amir Hadziahmetovic’i takımına kattı. Josef’in Çin’e aktarma olmasının akabinde bilhassa Şenol Güneş’in isteğiyle yaratıcı bir orta saha transferi gerçekleştirildi.

 

 

Savunmaya Omar Colley’in imzasının akabinde ligden çekilen Gaziantep FK’nın başarı göstermiş orta alanı Maxim de takıma dahil edildi. Bu transferle beraber Siyah Beyazlılar’da kalan haftalar için orta saha nizamı değişecek suretiyle duruyor.

 

 

YILDIZ FUTBOLCU AYRILIK KARARI ALDI

Beşiktaş’ta bu sefer de bir ayrılık gündeme gelmiş durumda. Siyah Beyazlılar’da yıldız isim ekipten ayrılacak lakin bir kaidesi var.

İŞTE AYRILIK ŞARTI

Özgürlük’in haberine nazaran; Beşiktaş’ta teknik yönetici Şenol Güneş’in, sistemine uymadığı nedeni öne sürülerek gözden çıkardığı ve gönderilmesini istediği Kevin N’Koudou, ayrılık için kural koştu. Siyah beyazlı kulüple dönem sonuna dek mukavelesi bulunan Kamerunlu kanat oyuncusu, “Beşiktaş’ta memnunum ve ayrılmak istemiyorum. Kulüp idaresi beni istemiyorsa bu durumda yapılacak şey de belirli. Haziran ayına kadar sözleşmeliyim. Orada yazan fesih bedelini ödedikleri takdirde giderim” dedi.

 

 

ADANA DEMİRSPOR TALİP

2019’da 4.5 milyon Euro bonservis bedeliyle Tottenham’dan alınan N’Koudou, Beşiktaş’tan yılda 1 milyon 600 bin Euro alıyor. Siyah beyazlı kulübe bonservis dahil 10 milyon 900 bin Euro’ya mal olan 28 yaşındaki futbolcu ile Adana Demirspor ilgileniyor. Akdeniz takımının N’Koudou’yu bonservisiyle satın almak istediği öğrenildi. Bu Geçirme gerçekleştiği takdirde N’Koudou; Josef de Souza, Javi Montero, Tyler Boyd, Wout Weghorst ve Oğuzhan Akgün’den sonrasında gruptan ayrılan 6. futbolcu olacak.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu