Haber

Beşiktaş’tan Ahmet Parıltı Çebi’nin kelamlarına ilişik izahat

Beşiktaş’tan Ahmet Parıltı Çebi açıklaması geldi. Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi’nin dün yapmış olduğu açıklamalar kamuoyunda geniş çaplı bir reaksiyona niçin olmuştu.

AHMET PARILTI ÇEBİ NE DEMİŞTİ?

Lig Radyo’da katılmış olduğu programda sarsıntıyla ilgili yardımlar hakkında açıklamalarda bulunan Ahmet Parıltı Çebi; son bölümde Hatayspor ve Gaziantep FK’nın ligden çekilme durumlarının akabinde uygulanacak prosedüre ilişik çekincelerini, “1-2 tane kadromuz var, ayağa kalkana kadar bunlar ligde olamayacak. Bu 2 grubun da ligde kalması mevzusunda birçok ekip aynı fikir olduk. Dondurulmasını talep ediyoruz. Fakat iyi mi olacağı mevzusunda tereddütler var. Bundan sonrasında onlarla oynayacak maçların sayılmayacağı suretiyle, geçmiştekilerin de sayılmamasını istiyoruz. Bu durum kimi kulüplerin işine geliyor, kimilerinin gelmiyor. Iyi mi çıkacağız altından bilmiyorum. Bana nazaran mantıklı olan, tüm maçların asla oynanmamış olması gerekiyor. Antep ile deplasmanda oynamış bir grup ile kendi konutunda oynamış diğeri bir kadronun sonuçlarının adil olabileceğini düşünür müsünüz? Bence hayır. Bu durumda birazcık ayrışıyoruz. Yok sonucunda kabul edilmesi lazım. Kimi grupların işine gelmiyor fakat sineye çeksinler” biçiminde lisana getirmişti.

BÜYÜK REAKSİYON GÖRDÜ

Ahmet Parıltı Çebi’nin toplam konuşmasında yer edinen bu kısım, büyük tepki yarattı. Beşiktaş Lideri’ne kendi kulübünün taraftarlarından da ağır bir tepki dünyaya geldi.

BEŞİKTAŞ’TAN HUSUSA AİT AÇIKLAMA

Beşiktaş Kulübü, resmi sitesi üstünden Ahmet Işık Çebi’nin kelamlarına yönelik tepki hakkında bir izahat paylaştı. ‘Kulübümüzden mecburî izahat’ başlığı ile aktarılan metin ‘Kamuoyundan ve Topluluğumuzdan isteğimiz; birlik ve beraberlik içinde, dayanışma ruhuyla sürdürülen yardımlaşma faaliyetlerine gölge düşürmeyi amaçlayan bu şekil manipülatif telaffuzlara prestij edilmemesidir’ tabirleriyle noktalandı.

İşte Beşiktaş’tan mevzuya ilişik meydana getirilen o izahat:

“Ülkemizin içinde bulunmuş olduğu bu acı günlerde yediden yetmişe hepimiz el birliği içinde sarsıntı felaketinin yaralarını sarmaya çaba ederken, Liderimiz Ahmet Işık Çebi’nin bir radyo programında yapmış olduğu açıklamaların manipüle edilerek kamuoyuna aktarılması sebebiyle informasyon kirliliğini ve yanlış anlaşılmaları önlemek gayesiyle bilgilendirme yapma gereği dünyaya gelmiştir.

Beşiktaş JK olarak altını çizerek söz ederiz ki; şu anda tek gündemimiz ve maksadımız zelzele felaketinden etkilenen yurttaşlarımızın yaralarını sarmak emeliyle taraftarlarımızla yurttaşlarımızın yardımlarını afet bölgesine süratlice ulaştırmaktır.

Ülke olarak içinde bulunduğumuz bu sorun günlerde Kulübümüzün puan hesabı yapmış olduğu teziyle Liderimiz Ahmet Parıltı Çebi’yi maksat alan yorumlar, yanlış anlamalardan meydana gelmektedir. Afetin çabucak akabinde harekete geçerek tüm imkanları ile yaraları sarmak için çaba sarfeden topluluğumuzun haksız ithamlarla prensiplerine ve görüşlerine ziyan verilmesine asla geçit vermeyeceğiz.

Spor Toto Görkemli Lig’in geleceği ve Gaziantepspor ile Hatayspor’un durumlarını gündeme birinci taşıyan Türkiye Futbol Federasyonu’dur. Federasyon, kelam mevzusu iki kulübümüzün ve ligin geleceğiyle ilgili olarak bir an evvel karar almak istemektedir ve bu yüzden Kulüpler Birliği Vakfı’nı toplantıya çağrı etmiştir.

Kulüpler Birliği Vakfı’nın 9 Şubat 2023 tarihindeki toplantısında bu mevzular gündeme gelmiş, Kulübümüzün görüşleri, vakfın paydaşlarıyla paylaşılmıştır.

Başkanımız Ahmet Parıltı Çebi’nin kamuoyuna yansıyan açıklamaları, Türkiye Futbol Federasyonu’nun başlatmış olduğu gündemin peşinden Kulüpler Birliği’nde meydana getirilen toplantı sonrasında sarsıntıyla ilgili yardımların konuşulmuş olduğu bir radyo programında, Kulübümüzün zelzeleyle ilgili çalışmalarının anlatıldığı bir konuşmanın sonuna yanlışsız malum mevzuyla ilgili sorulan bir sual üstüne Kulübümüzün görüşlerini tabir etmekten ibarettir.

Hal bu türlü iken; Kulüpler Birliği’nde meydana getirilen mükemmel toplantının gündem bahislerine dair sorulan soruya binaen, kamuoyunu bilgilendirmek ismine verilen karşılık üstüne “gündemin mevzusu mu” denilerek idrak oluşturulmaya çalışılması arka niyetli bir efordur.

Bilinmelidir ki Kulübümüz; hem afet bölgesinin yaralarını sarmak için seferber olmaya hem de haklarını sonuna dek savunmaya devam edecektir.

Kamuoyundan ve Topluluğumuzdan isteğimiz; birlik ve beraberlik içinde, dayanışma ruhuyla sürdürülen yardımlaşma faaliyetlerine gölge düşürmeyi amaçlayan bu biçim manipülatif telaffuzlara prestij edilmemesidir”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu