Haber

Beşiktaş’tan ayrılan Josef de Souza konuştu! Zelzele, Beşiktaş, Fenerbahçe, Ali Koç, maksatlar…

2015 senesinde Sao Paulo’dan, Fenerbahçe’ye geçirme olarak ülkemize ‘merhaba’ diyen Josef de Souza 2018’de 12 milyon Euro’luk bedelle Al Ahli’ye geçirme oldu. Brezilyalı ön libero 2020’de ise Suudi Arabistan temsilcisindan ayrılarak Beşiktaş’a imza atmıştı. 

Sambacı’nın kaptanlık yapmış olduğu Siyah-Beyazlılar’la olan kontratı bugün karşılıklı mutabakatla feshedildi. 2.5 senelik Beşiktaş macerasını sonlandıran 34 yaşındaki futbolcunun, Çin temsilcisi Beijing Guoan’a geçirme olmasına kati gözüyle bakılırken, tecrübeli oyuncu şahsî toplumsal medya hesabından canlı gösterim açtı ve kıymetli açıklamalar yapmış oldu.

İşte Josef de Souza’nın açıklamalarından öne çıkanlar:

‘Türkiye’de olmadığım periyotta de elimden geleni yapacağım’

“Maalesef Türkiye oldukca yıkıcı bir vaka yaşadı. Tüm dünya gözünü buraya çevirmiş durumda. Türk halkı yaşamış olduğu en büyük trajediyi yaşadı tahminen de. Ben de o bölgeye gittiğim ve onlara birazcık olsun takviye olduğum için kendimi keyifli hissediyorum. Tahminen bir yıl sonrasında hepimiz unutacak fakat o çocuklar bu acıyı asla unutmayacak. Türkiye’de olmadığım periyotta de başları dik yürümeleri için elimden geleni yapacağım.”

‘Kız evladı evlat edinmek…’

“Her zaman bir kız evladı evlat edinmek istemişimdir. Türkiye’de devam edebilirsem bunu yapabileceğimi öğrendim. Türkiye’de olamadığım için bu süreci başlatamıyoruz. Lakin ayrılsam da o evlatların daha güzel bir yaşam yaşaması için elimden geleni yapacağım.”

‘Ben en oldukca Beşiktaş’ı sevdim’

“Beşiktaş bana Türkiye’ye geri dönüşün kapılarını açan kadro oldu.  Erdal Torunoğulları’na beni Beşiktaş’a getirmiş olduğu için oldukca teşekkür ediyorum. Onlar bana güvendiler. Arabistan’dan dönen insanlara genel anlamda güvenilip alınmaz lakin onlar bana inandı. Beni bugüne dek en oldukca Beşiktaş sevmiş oldu. Ben de en oldukca Beşiktaş’ı sevdim. Bu ayrılıkta rastgele bir hatalı yok. Artık yollarımızı ayırma vakti gelmişti. Bu aşk, bu sevgi asla bitmeyecek. Ümit ederim yakın vakitte bu oldukca sevdiğim ülkeye yeniden döneceğim.”

‘Ankaragücü maçı sonrasında…’

“Performansımın düşmesinin sebebi diz ameliyatı geçirmiş olmam. Toparlaması oldukca güç bir sakatlık geçirdim. Bir sefer daha yeniden etmemde yarar var. Ankaragücü maçından sonrasında mental olarak düşmedim. Ben oldukca olağan bir beşerim. Her beşerde olduğu suretiyle benim de performansım bundan dolayı düştü.”

‘Fenerbahçe’nin büyük hissesi var’

“Fenerbahçe bana Türkiye’nin kapılarını açan birinci kulüp oldu. Ben Beşiktaşlılar’ın sevilmiş olduğu Souza isem burada Fenerbahçe’nin büyük hissesi var. Beni getiren Aziz Yıldırım ve Vitor Pereira’ya ayrıyeten teşekkür ediyorum. Kadıköy’de attığım gole sevindiğim için birçok insan, beni karaktersiz olarak suçladı. Benim için karaktersiz insan, hırsızlık yapandır. Ben tam olarak karakterimden dolayı, o golü o denli kutladım. Defansif bir oyuncuyum, esasen 6 ayda bir gol atıyorum.”

‘Fenerbahçe ve Ali Koç’tan özür temenni ediyorum’

“Gol sevincimden dolayı bana hala kırgın olan Fenerbahçe taraftarlarına kusura bakmayın demekten diğeri bir dermanım yok. Fenerbahçe taraftarları, Souza’dan nefret etmenizi, kin duymanızı istemiyorum. Hala bana kızgınsanız kalpten bir halde sizden özür temenni ediyorum. Sayın Ali Koç’tan da özür dilemek isterim. O devirden sonrasında benimle konuşmadı. Denk geldiğimizde slm vermedi. Türkiye’den kimselerle dargın olarak ayrılmak istemiyorum. Kendisinden de özür temenni ediyorum.”

‘Türkiye’ye dönme planım var’

“Menajer olarak mı, sportif yönetici olarak mı, hoca olarak mı bilmiyorum lakin ilerde Türkiye’ye dönme planım var. Souza buradan ayrılıyor, burayı unutacak diye düşünmeyin. Hiçbir formda uygun olmaktan, iyiyi yapmaktan vazgeçmeyin. Zira İlah uygunların her zaman yanındadır. Pazar günü Brezilya’ya gidiyorum. Kesinlikle yeniden bu ülkeye döneceğim.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu