Haber

Beşiktaş’tan transferde ikili atak

Beşiktaş’ta aktarma emek harcamaları sürüyor. Siyah-Beyazlılar, orta aktarma periyodunun mühletinin uzatılması sonrası amacındaki iki isme ağırlaşmış durumda.

ÇEBİ’NİN KELAMLARINA AÇIKLAMA GELDİ

Beşiktaş Kulübü, Önder Ahmet Işık Çebi’nin açıklamalarına gelen yansılar üstüne bir izahat yayınladı.

Bildiride, “Başkanımız Ahmet Işık Çebi’nin bir radyo programında yapmış olduğu açıklamaların manipüle edilerek kamuoyuna aktarılması sebebiyle data kirliliğini ve yanlış anlaşılmaları önlemek niyetiyle bilgilendirme yapma gereği dünyaya gelmiştir. Liderimiz Ahmet Işık Çebi’nin kamuoyuna yansıyan açıklamaları, kulübümüzün sarsıntıyla ilgili çalışmalarının anlatıldığı bir konuşmanın sonuna yanlışsız malum hususla ilgili sorulan bir sual üstüne Kulübümüzün görüşlerini söz etmekten ibarettir” denildi.

EMRECAN UZUNHAN, ANTALYA YOLCUSU

Siyah-Beyazlılar’ın dönem başlangıcında İstanbulspor’dan takımına kazandırdığı sol stoper Emrecan Uzunhan, kiralık olarak gönderilecek. Son olarak sol stoper çizgisine Omar Colley’in aktarma edilmesi sonrasında forma talihi kalmayan Emre’nin Üstün Lig takımlarından Antalyaspor’a kiralık olarak gönderilmesi umut ediliyor.

Öte taraftan ekipteki birkaç genç oyuncunun da kiralık olarak diğeri kulüplere gönderilme durumu bedellendiriliyor.

TRANSFERDE İKİLİ ATAK

Beşiktaş, orta aktarma periyodunun uzaması sonrasında iki isim için çalışmalarını hızlandırdı. Gayede, Karagümrük’ten İtalyan sol kanat Fabio Borini ve Gaziantep Futbol Kulübü’nden Rumen 10 numara Alexandru Maxim var.

Kara Kartal, orta aktarma periyodunun uzatılması sonrasında harekete geçti. Zelzeleden ziyan gören kulüpler bulunması sebebiyle, bu ekiplerden alınacak futbolcular için, mevcut kurala artı bir yabancı hakkının daha eklenmesi sonrasında teşebbüsler başladı. Siyah-Beyazlılar, bu doğrultuda, Gaziantep Futbol Kulübü’nden Alexandru Maxim’i takımına katmak için teşebbüslere başladı. 32 yaşındaki Romanyalı 10 numaranın, dönem sonuna kadar kiralık olarak gruba kazandırılmasının hedeflendiği kaydedildi. 1,77’lik Romanyalı futbolcu, bu dönem Gaziantep formasıyla 25 maça çıkıp 5 gol ve 9 asistle oynadı.

Fenerbahçe de takipte

Beşiktaş’ta Fabio Borini ısrarı devam ediyor. Teknik yönetici Şenol Güneş’in talebi doğrultusunda İtalyan sol kanat oyuncusunu takımına katmak için teşebbüslerine devam eden Siyah-Beyazlı idarecilerin, son olarak 1,5 milyon Euro’yu gözden çıkardığı bildirildi. Kara Kartal’a katılmak isteyen Borini’nin de menaceri vesilesiyle Karagümrük idaresinden ayrılık için kendisine kolaylık sağlanmasını talep etmiş olduğu açıklandı. Öte taraftan Fenerbahçe’nin de Borini’ye ilgisinin devam etmiş olduğu açıklandı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu