Haber

Bruno Rodrigues Fatih Karagümrük’te

Spor Toto Mükemmel Lig gruplarından Fatih Karagümrük, Portekiz 1. Lig gruplarından Braga’da forma giyen 21 yaşındaki stoper Bruno Rodrigues’i dönem sonuna kadar kiralık olarak takımına kattı. Kulüpten meydana getirilen açıklamada, “Braga’dan 21 yaşındaki müdafa oyuncusu Bruno Rodrigues’i dönem sonuna kadar kiralık olarak takımımıza kattık” tabirlerine yer verildi.

Futbola Sporting altyapısında başlamış olan ve 2017 yılından itibaren Braga’nın alt yaş gruplarında forma giymeye başlamış olan Bruno Rodrigues, bu dönem Braga formasıyla Portekiz 1. Ligi’nde 1, UEFA Avrupa Liginde 1, Portekiz kupalarında 5 maç olmak suretiyle toplam 7 karşılaşmada vazife aldı.

Söz mevzusu müsabakalarda toplam 514 dakika alanda kaldı. Genç stoper, Braga’nın UEFA Avrupa Ligi’nde Malmö ile oynadığı uğraşta 90 dakika alanda kalmış olarak 1 de gol kaydetti.

Ortalama 6 senedir Braga forması giyen 1,92’lik müdafa oyuncusu, Portekiz Ulusal Ekibi forması ile 18 yaş altı ve 20 yaş altı gruplarının her birinde 2 kere olmak suretiyle toplam 4 sefer ulusal ekiple alana çıktı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu