Haber

Çalışmalara süregelen Fenerbahçe’de Jorge Jesus ve Altay Bayındır’dan izahat

Kahramanmaraş merkezli peş peşe yaşanmış olan iki büyük sarsıntı felaketi sonrası Jorge Jesus ve grubu, oyuncular suretiyle yardım için çabucak harekete geçmişti. Portekizli teknik adam, yapmış olduğu son açıklamada da Türk beşerinin yanında bulunduğunu söylemiş oldu. Jesus, “İnsanlar bu acıyı iyi mi hafifletecekler? Oldukca güç bir durum. Bu ortamda tamamımız bir oldukça zorlanacağız. Grubu toparlayıp, futbola yönlendirmek kolay olmayacak” sözlerini kullandı.

Tecrübeli teknik adam, “Gelecek ay Avrupa Ligi’nde son 16 tipi maçına çıkacağız. Tek niyetimiz hoş sonuçlar alıp Türk halkına bir nebze olsun memnunluk vermek. Diğeri grupların da emeli bu. Yaşam devam ediyor. Ayakta durmak zorundayız” diye konuştu.

‘Beraber uğraş edeceğiz’

Jesus son olarak, “Birlik ve beraberlik içinde ülkenin, afetten etkilenenlerin yaralarını sarıp, daima beraber ayağa kalkmaları için takviyelerimizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Daima beraber çaba edeceğiz” dedi.

ALTAY BAYINDIR: BİZLERE BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR

Spor dünyası, afetzedelere dayanak vermek için tek yürek oldu, adeta seferberlik diye deklare edildi. Fenerbahçeli futbolcular da kulübün Ülker Stadı’nda oluşturduğu yardım merkezine koştu. Buraya giderek şahsen dayanak veren adlardan biri Altay Bayındır oldu. Sarı- Lacivertliler’in kaptanı, meydana getirilen yardımların ihtiyaç duyulan bölgelere ulaşmasının memnunluğunu yaşadıklarını söylemiş oldu. Başarıya ulaşmış file bekçisi, “Fenerbahçe de büyüklüğünü bir sefer daha gösterdi. Fakat bu yardımın sürdürülebilirliği oldukca kıymetli. Süreksiz çadır kentlerden sonrasında zelzelede yıkımın yaşandığı 10 kentin yine bayındır edilmesi ve yaraların sarılması devri başlamış olacak” tabirlerini kullandı.

‘Halk fedakârlık yapmış oldu’

Altay, “Türk insanı gelinen noktada zelzele bölgesine yardım elini uzatmak için büyük fedakârlıklar yapmış oldu. Biz futbolculara da büyük iş düşüyor. Hepimiz, bundan sonrasında elimizi taşın altına daha oldukca sokacağız. El ele verip bu büyük ülkeyi eski keyifli günlerine döndürmek için her şeyimizi ortaya koyacağız” diye konuştu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu