Haber

Cengiz Ünder attı, Marsilya kazanmıştır! (ÖZET) Toulouse-Marsilya maç sonucu: 2-3

Fransa Ligue 1’in 24. haftasında eski Fenerbahçe Sportif Yöneticisi Damien Comolli’nin başkanlığını yapmış olduğu Toulouse alanında eski Galatasaray Teknik Yöneticisi Igor Tudor’un çalıştırdığı Marsilya’yı konuk etti. Tam 5 golün atılmış olduğu müsabakada kazanan ulusal futbolcumuz Cengiz Ünder’in de formasını giydirilmiş olduğu Marsilya oldu. 

Maç golle başladı

Sıkıntılı çaba adeta golle başladı. Şimdi 3. dakikada konut sahibi grup, Thijs Dallinga’nın golüyle 1-0 öne geçti. Süratli süregelen birinci yarıdan diğer gol sesi çıkmadı.

Cengiz fitili ateşledi

İkinci devrede ise adeta coşku fırtınası yaşandı. 52’de Chancel Mbemba ağları sarstı, skora eşitliği getirdi. Bu golden yalnızca 7 dakika sonrasında ulusal yıldızımız Cengiz Ünder sahneye çıktı ve Marsilya için galibiyetin fitilini ateşledi: 1-2. 78’de Nuno Tavares skoru 3-1’e taşıdı, çabanın sonucunu Ado Onaiu belirledi: 2-3. 

5 puan fark var

Cengiz Ünder bu dönem çıkmış olduğu 32. maçta 2 gol, 5 asiste ulaşırken, Marsilya puanını 52’ye yükseltti ve önder PSG’nin 5 puan ardında haftayı ikinci kapattı. Toulouse ise 32 puanla 11. sırada kaldı. 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu