Haber

Cengiz Ünder’i yıkan yitik! Altınordular eski kadro arkadaşına ağlıyor

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 şiddetindeki birinci zelzelede yıkılan Kahramanmaraş İstiklalspor Tesisleri’nin enkazından yaralı olarak kurtarılıp, hastanede ömrünü yitiren Taner Kahriman, İzmir’de Bucaspor ve Altınordu altyapısında uzun seneler top koşturdu.

Fransa’da Marsilya forması giyen A Ulusal futbolcu Cengiz Ünder ile iki kulüpte de grup arkadaşı olan merhum futbolcu tekrardan Hatay’da kalmış olduğu rezidansın enkazından kendi eforlarıyla kurtulan Hataysporlu futbolcu Kerim Alıcı ile hem Bucaspor hem Altınordu’da oynadı. Taner Kahriman, Kerim’in ikizi Samunsporlu Sulh Alıcı’nın yanı sıra Erzurumspor’da kiralık oynayan Başakşehirli Alican Özfesli, Muş 1984’te forma giyen Yusuf Acer, Karacabey Belediyespor’da vazife meydana getiren Fatih Aktay suretiyle oyuncularla da iki kulüpte beraber misyon yapmış oldu.

Taner Kahriman, tıpkı vakitte Altınordu altyapısında İngiltere’de Leicester City forması giyen A Ulusal futbolcu Çağlar Söyüncü’nün yanı sıra İzmir takımında misyon meydana getiren Yusuf Yalçın Arslan, Hatayspor’un kalesini sakınan Erce Kardeşler ve Eyüpspor’da kiralık olarak top koşturan İstanbulsporlu İbrahim Yılmaz suretiyle futbolcularla omuz omuza uğraş etti. Karşıyaka altyapısından yetişen Erdi Kasapoğlu da Karbel Karaköprü Belediyespor’da Taner Kahriman’la beraber oynadı. 25 yaşlarında hayata gözlerini yuman Kahriman için eski grup arkadaşları taziye bildirileri yayınladı.

DUYGUSAL İLETİLER PAYLAŞILDI
Futbolcular eski grup arkadaşları Taner Kahriman için toplumsal medya hesaplarından duygusal paylaşımlar yapmış oldu. Mükemmel Lig gruplarından Hatayspor’da vazife yapap kendisi de Hatay’da enkazdan çıkan Kerim Alıcı, “Mekanın aden olsun canım kadeşim, huzurlar içinde uyu” kelamlarıyla ikizi Sulh ve Taner Kahriman’la beraber çekildikleri bir fotoğrafı paylaştı. Sulh Alıcı, “Canım kardeşim senelerce tıpkı sofradan yiyecek yedik. Beraber güldük ağladık. Oldukça erkendi be Taner’im. Tanrı yerinin aden nasip eylesin” sözlerine yer verdi.

CENGİZ ÜNDER YASTA
A Ulusal Kadro’nun yıldızı Cengiz Ünder, Taner Kahriman’ın vefatı sonrası, “Taner’im yerin aden olsun, oldukca üzgünüm” iletisini paylaştı. Futbolculardan Fatih Aktay, “Taner’im hoş kardeşim mekkanın aden olsun, Tanrı sevdiklerine bizlere sabırlar versin”,  Alican Özfesli, “Oldukça üzgünüm. Yerin aden olsun hoş kardeşim benim”, Erdi Kasapoğlu, “Efendi, kalbi hoş kardeşim. Seni oldukca özleyeceğim. Yerinin aden olsun” bildirilerini yayınladı.

TEKNİK YÖNETİCİ UFUK KAHRAMAN: ÇOK BEYEFENDİ BİRİYDİ
İzmirli teknik yönetici Ufuk Kahraman, Bucaspor altyapısında antrenörlüğünü yapmış olduğu Taner Kahriman’ın hem alanda hem de saha haricinde oldukca beyefendi biri bulunduğunu lisana getirdi. Teknik Yönetici Kahriman, “9 yaşından beri hocasıydım. Oldukça üzüldüm. Oldukça beyefendi, oldukca karakterli ve ahlaklı bir oyuncuydu. O denli üzüldüm ki anlatamam. Evladım üzereydi. Baht onu orada buldu. Hem Bucaspor’da hem de Altınordu birlikteydik. 97 jenerasyonundandı. Ailesine sabırlar arzuluyorum” dedi.

“TANER SAVUT’TAN HABER BEKLİYORUZ”
Hatay’da hala yıkıntı altında olan Hatayspor Sportif Yöneticisi Taner Savut’tan güzel bir haber beklediklerini lisana getiren teknik yönetici Ufuk Kahraman, “Taner Savut’la çocukluğumuz bir arada geçti. O’nun haberini umuyorum. İzmirspor’da hem altyapıda hem ustalaşmış olarak beraber top oynadık. Hem de aile dostum, oldukca yakın dostuz. Kerim Alıcı ile konuştum. Kerim, 12 kattan oluşan rezidansın 5’inci katındaymış. Uyanık olduğu sırada dolap üstüne düşmüş ve yaşam üçgeni ile duvarı kıra kıra enkazdan kurtulmuş. Taner de 9’uncu katta kalıyormuş lakin o sırada otopark da olabileceği iddia ediliyor. Enkazın otoparkından sesler geliyormuş. Ümitli bekleyişimiz sürüyor” diye konuştu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu