Haber

Christian Atsu’nun eşi Claire Rupio: Zaman daralıyor

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki sarsıntılar, Hatay dahil toplam 10 vilayette mühim bir yıkıma niçin oldu. Birçok insan yıkıntı altında kaldı. Yıkıntı altında kalan adlar ortasında Mükemmel Lig grubu Hatayspor’un başarıya ulaşmış futbolcusu Christian Atsu da yer aldı. Atsu’nun eşi açıklamada bulunmuş oldu.

“Menajeri kâfi ekipmanın olmadığını söylemiş oldu”

Kafi ekipmanın olmadığını vurgulayan Claire Rupio, “Menajeri, enkazın önünde. Enkazdan insanları çıkarmak için kâfi ekipman olmadığını söylemiş oldu” tabirlerini kullandı.

“Süre daralıyor”

Sözlerine devam eden Rupio, “Hatayspor’a, Türk yetkililere, İngiliz hükümetine, ekipmanın sağlanması için başvurdum. Ekipmanlar olmadan derine inemiyorlar. Ve zaman daralıyor” biçiminde konuştu.

Taner Savut da enkazda

Depremin en oldukca vurmuş olduğu kulüplerin başlangıcında Hatayspor geldi. Üstün Lig takımında birçok futbolcu, teknik grup ve kulüp çalışanı yıkıntı altında kaldı. Kulüp, enkazdan kurtarılan adların bulunduğunu lakin Christian Atsu ile beraber Sportif Yönetici Taner Savut’un da enkazda bulunduğunu deklare etti.

Hatayspor ligden çekildi

Spor Toto Görkemli Lig’de çaba eden Hatayspor, ligden çekilmek için Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) müracaatta bulunmuş oldu. TFF, kulüpten gelen yazıyı onayladı. TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, “Hatayspor Kulübü bugün yazı gönderdi. Bu dönem maçlarını oynamayacağını bizlere bildirdi” dedi.

 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu