Haber

Christian Atsu’nun eşi ve teyzesi konuştu! “O yaşasın, ben öleyim”

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki zelzeleler, Hatay dahil toplam 10 vilayette mühim bir yıkıma niçin oldu. Birçok insan yıkıntı altında kaldı. Yıkıntı altında kalan adlar ortasında Mükemmel Lig ekibi Hatayspor’un başarıya ulaşmış futbolcusu Christian Atsu da yer aldı. Atsu’nun eşi ve teyzesi de açıklamada bulunmuş oldu.

Hatayspor’un Ganalı futbolcusu Christian Atsu’nun durumu Türkiye haricinde da yakından takip ediliyor. Kasımpaşa maçında 90+7. dakikada attığı golle ekibini galibiyete taşıyan lakin maç gecesinde yaşanmış olan zelzeleye Hatay’daki meskeninde yakalandığı kabul edilen 31 yaşındaki oyuncuya ortadan günler geçmesine karşın şimdi ulaşılamadı.

Internasyonal birçok gösterim organında Christian Atsu’nun durumuyla ilgili Haberler yer alırken, ülkesinde de huzursuz bir bekleyiş yaşanıyor. Gana’da bir tv kanalı, ulusal futbolcunun ailesinin yaşamış olduğu yere giderek aile üyelerinin görüşlerine başvurdu, his durumlarını kamuoyunun huzuruna çıkardı. Accra bölgesindeki Ogbojo nahiyesinde yaşayan ailenin hüzün içinde olduğu, Dan Kwaku Yeboah TGV’deki imgelerde kameralara yansıdı.

 

Futbolcunun merhum annesinin ufak kardeşi olduğu belirtilen ve kendisini Atsu’nun anası olarak tanımlayan Madam Comfort isminde 71 yaşındaki kadın, “Benim hayatımı kaybetmem ve Atsu’nun yaşaması, benim için daha güzel olacak. Zira o bizim her şeyimiz. O bizim tek umudumuz. Haberi aldığımda uyuyamadım. Yakarma edip duruyoruz” diye konuştu.

Hataysporlu futbolcunun kızkardeşi Christiana Atsupiede, Crimecheckghana’ya verdiği röportajda Türkiye’den gelen haberle yıkıldıklarını aktardı. Bir orta bulunmuş olduğu haberleri yayılsa da sonrasında bunun gerçek olmadığı ortaya çıkan Atsu için kardeşi, ‘Eğer onu gördüyseniz o zaman kardeşim nerede? Kimse kardeşimin nerede bulunduğunu bilmiyor. Uykusuz geceler geçiriyorum’ dedi.

Atsu’ya annelik meydana getiren 71 yaşındaki Madam Comfort, konuşurken gözyaşlarına hakim olamadı. Zelzelede büsbütün çöken Rönesans rezidansta tam 250 daire bulunuyordu. Christian Atsu’nun yanı sıra Atakaş Hatayspor Sportif Yöneticisi Taner Savut yıkılan binanın enkazı altında kaldı.

“Menajeri kâfi ekipmanın olmadığını söylemiş oldu”

Kafi ekipmanın olmadığını vurgulayan Claire Rupio, “Menajeri, enkazın önünde. Enkazdan insanları çıkarmak için kâfi ekipman olmadığını söylemiş oldu” tabirlerini kullandı.

“Süre daralıyor”

Sözlerine devam eden Rupio, “Hatayspor’a, Türk yetkililere, İngiliz hükümetine, ekipmanın sağlanması için başvurdum. Ekipmanlar olmadan derine inemiyorlar. Ve zaman daralıyor” formunda konuştu.

Taner Savut da enkazda

Depremin en oldukca vurmuş olduğu kulüplerin başlangıcında Hatayspor geldi. Üstün Lig grubunda birçok futbolcu, teknik ekip ve kulüp işçisi yıkıntı altında kaldı. Kulüp, enkazdan kurtarılan adların bulunduğunu sadece Christian Atsu ile beraber Sportif Yönetici Taner Savut’un da enkazda bulunduğunu deklare etti.

Hatayspor ligden çekildi

Spor Toto Üstün Lig’de uğraş eden Hatayspor, ligden çekilmek için Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) müracaatta bulunmuş oldu. TFF, kulüpten gelen yazıyı onayladı. TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, “Hatayspor Kulübü bugün yazı gönderdi. Bu dönem maçlarını oynamayacağını bizlere bildirdi” dedi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu