Haber

Depremzedeler Antalyaspor tesislerine geldi

Antalyaspor, Kahramanmaraş’ta yaşanmış olan ve 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki zelzelelerin akabinde bölgeye insani yardım göndermenin yanı sıra 4 tesisini de depremzedelere açmıştı. Bu doğrultuda otobüslerle Antalya’ya gelen depremzedeler Hasan Subaşı Tesisleri başta olmak suretiyle 4 tesiste konuk edilmeye başlandı. Kulüp lideri Aziz Çetin, tesislere giderek barınma imkanları hazırlanan kısımları gezdi ve hiçbir eksiğin yaşanmaması için lüzumlu önlemlerin alınmasını istedi. Akşam saatlerinden itibaren de bölgeye yardım taşıyan otobüsler, depremzedeleri alarak Antalya’ya gelmeye başladı.

BAŞKAN ÇETİN KAPIDA KARŞILADI

Başkan Çetin ve yöneticiler otobüsleri tesislerin giriş kapısında karşılarken, gelen hepimiz içeri alındı ve yiyecek ikram edildi. Akabinde tesislerde duracak olanlar odalarına yerleştirilirken, yakınları tarafınca alınan depremzedeler ise kalacakları bölgelere gitmek suretiyle uğurlandı. Hanımefendi, adam, yaşlı, çocuk birçok depremzedeye konut sahipliği meydana getiren Hasan Subaşı Tesisleri’nde ayrıyeten evlatların zaman geçirebilecekleri oyun alanı da oluşturuldu.

FUTBOLCULARDAN 4 TIR DESTEK

Antalyaspor futbol ekibi kaptanı Veysel Sarı da tesislere gelmiş olarak depremzedelerle yakından ilgilendi. Ortalarında ailelerin ve sportmenlerin da bulunmuş olduğu depremzedelerle tek tek ilgilenen ve hatırlarını soran Veysel Sarı, oyun alanında çocuklarla bir süre oyun da oynadı. Öte taraftan Antalyaspor futbolcuları da kendi ortalarında bir kampanya yaparak sarsıntı bölgesine 2 tır su, 1 tır un ve 1 tır da çocuklar için eserler ve hijyen materyali gönderdi. Kaptan Veysel Sarı, yardımlarının devam edeceğini söylemiş oldu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu