Haber

Devler, Galatasaraylı Nicolo Zaniolo için geliyor! Şimdi alana çıkmadı…

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ili etkileyen sarsıntı felaketi esnasında Galatasaray için Türkiye’ye gelen Nicolo Zaniolo sessiz sedasız Sarı-Kırmızılılar’a imza atmıştı. 

Kârın yüzde 20’si…

Mario Jardel’den (17.05 milyon Euro) sonrasında Türkiye’nin en kıymetli transferi olan İtalyan futbolcu için KAP’a meydana getirilen açıklamada, “Ustalaşmış Futbolcu Nicolo Zaniolo ve kulübü A.S.Roma S.r.l.ile oyuncunun transferi mevzusunda muahedeye varılmıştır. Buna nazaran, Futbolcunun eski kulübüne 15 Kasım 2023 tarihinden adım atmak suretiyle 5 döneme yayılmış eşit taksitte, 15.000.000 EUR kati geçirme bedeli ödenecektir. Futbolcunun ileride bir diğer kulübe satılması durumunda, elde edilecek kati geçirme bedeli kârının %20’si A.S. Roma S.r.l.’ye ödenecektir.”

Roma’yla hazırlık maçı oynanacak

“Futbolcu ile 2022-2023 döneminden başlayarak 4.5 dönem için sözleşme imzalanmıştır. Buna nazaran, Futbolcumuza 2022-2023 periyodu için net 900.000 EUR, diğer dönemler için net 2.750.000 EUR dönemlik maaş ödenecektir. Ayrıyeten A.S. Roma S.r.l. ile tüm gelirleri depremzedelere bağışlanmak suretiyle 2023 yılı içinde hazırlık karşılaşması düzenlenmesi mevzusunda mutabakata varılmıştır.” denildi.

Depremde ömrünü yitirdi

Galatasaray, Zaniolo transferini Türkiye’yi yasa boğan yıkıcı sarsıntı gündemi sebebiyle duygusal bir görüntüyle duyurmuştu. Genç yıldızın transferinin gündemde olduğu günlerde Zaniolo’nun gol attığı bir görüntüyü şahsî toplumsal medya hesabından paylaşarak  “Erdenn abi naptınn senn ” notunu düşen 17 yaşındaki Muhammed Güvenli Özkan sarsıntıda yaşamını yitirmişti.

‘Beraber eskisinden kuvvetli olalım’

Muhammed Güvenli ve Türk halkını unutmayan Zaniolo yapmış olduğu açıklamada,  “Muhammed için oldukca hüzünlüyüm. Ve de tüm Türk halkı için. Takviye için ben yardımımı yaptım. Tamamımız katkıda bulunalım ve beraber eskisinden daha kuvvetli olalım ” tabirlerini kullanmıştı.

Muhammed’in anısına 17 numaralı forma

17 yaşındaki Muhammed’in anısına 17 numaralı formayı sırtına geçiren Zaniolo akabinde Nef Stadyumu’ndaki yardım çalışmalarına katıldı. Galatasaray’ın yeni transferi ayrıyeten sarsıntı için 400 bin TL yardımda bulunmuş oldu.

Yazın resmi teklifle gelecekler

Aslan’ın flaş transferi Nicolo Zaniolo, daha Galatasaray formasıyla alana çıkmadan büyük prim yapmış oldu! Sarı-Kırmızılı kulübün 5 yıl vadeli 15 milyon Euro bonservis bedeliyle takımına katmış olduğu 23 yaşındaki İtalyan yıldızın transferi, Çizme’de hâlâ gündemde. Roma’nın öncesiz rakiplerine satmak istemediği Zaniolo, Galatasaray’a attığı imzanın akabinde yeniden İtalyan devlerinin gözdesi haline geldi. Bilhassa Milan ve Inter kulüplerinin, genç futbolcu için şimdiden geçirme planları yapmış olduğu ileri sürüldü. İtalyan spor gazetelerinde yer edinen teze nazaran, iki kulüp de önümüzdeki yaz devrinde Galatasaray’a resmi teklif hayata geçirmeye hazırlanıyor. 

Parayı peşin yatıracaklar 

Galatasaray ile imzaladığı kontratta 35 milyon Euro’ya özgür kalma unsuru bulunan Zaniolo için hem Milan’ın hem de Inter’in bu parayı ödemeyi kabul etmiş olduğu belirtiliyor. Operasyon tam da argüman edilmiş olduğu suretiyle gerçekleşirse, Galatasaray hem İtalyan futbolcudan alanda yararlanacak hem de yalnızca 4 aylık süreçte 20 milyon Euro suretiyle büyük bir kâr elde edecek.Üstelik Serie Akulüplerinin bu parayı peşin olarak Galatasaray’ın hesabına yatırması gerekiyor. Lakin Sarı-Kırmızılılar, Roma’ya senelik 3 milyon Euro’luk taksitlerle ödeme hayata geçirmeye devam edecek. 

Hülle olduğu sav edildi 

Nicolo Zaniolo’nun Galatasaray’a imza attığı birinci gün, İtalyan basınında yeniden flaş bir sav ortaya atılmıştı. 30 milyon Euro teklif etmesine rağmen genç oyuncuyu Roma’dan alamayan Milan’ın hülle yoluna gittiği, operasyonu yaz devrinde Galatasaray üstünden gerçekleştireceği öne sürülmüştü. Bu tezler Galatasaray cephesinde net halde yalanlandı. Lakin hem Milan’ın hem de Inter’in genç yıldızın peşini bırakmaması sebebiyle, Sarı-Kırmızılılar gelecek döneme yönelik forvet ardı ve kanatlara yıldız geçirme arayışına devam ediyor.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu