Haber

Dinamo Kiev’in yıldızı Beşiktaş’a transferinin gerçekleşmemesi sonrası yaşamış olduğu üzüntüyü söyledi

Dinamo Kiev’in sembol isimlerinden olan yıldız futbolcu, geçmişte Beşiktaş’a transferinin konuşulduğu sürece değindi. Deneyimli oyuncu, o periyotta yaşamış olduğu üzüntüyü samimi bir halde lisana getirdi.

O MAÇTA GOLÜ VARDI

Beşiktaş, 2016-17 döneminde UEFA Şampiyonlar Ligi B Kümesi’nde Benfica, Napoli ve Dinamo Kiev ile çaba ediyordu. Siyah-Beyazlılar, kümedeki birinci 5 maçında hezimet almamıştı. 1 yengi, 4 beraberliği bulunan Beşiktaş, son maçta Dinamo Kiev deplasmanındaydı ve yengi ile bir üst cinse çıkma talihi bulunuyordu. Lakin çaba {hiç de} istenildiği suretiyle geçmemişti.

29. dakikada Andreas Beck ve 56. dakikada Vincent Aboubakar’ın kırmızı kartları ile 9 şahıs kalan Beşiktaş, o güne kadar yenilgi almadığı kümede Dinamo Kiev’e deplasmasnda 6-0 yenik oldu. O müsabakada Dinamo Kiev’i galibiyete taşıyan goller; Artem Besedin, Andriy Yarmolenko, Vitali Buyalsky, Derlis Gonzalez, Sergiy Sydorchuk ve Junior Moraes’ten gelmişti.

2019’DA GÜNDEME GELDİ

2019’un yazları orta alana bir aktarma hücumu yapmayı planlayan Beşiktaş, listesine Dinamo Kiev’den Sergiy Sydorchuk’u eklemişti.

O devirde bu ilgi, meydana getirilen ataklarla resmiyet ismine son basamağa kadar gelmişti.

KAPIDAN DÖNDÜ

Beşiktaş, Sergiy Sydorchuk transferi mevzusunda kıymetli evre kaydetmiş ve oyuncu, Türkiye’ye gelmeye hazırlanıyordu. Sadece o devirde aktarma son anda gerçekleşmedi.

Siyah-Beyazlılar, Dinamo Kiev’den Sergiy Sydorchuk yerine o periyotta Arsenal’den Mohamed Elneny’yi kiralık olarak takımına katmıştı.

O PERİYODU ANLATTI

54 kere Ukrayna Ulusal Grubu forması da giyen Dinamo Kiev’in kaptanı Sergiy Sydorchuk, o günlerde yaşananları Ukrayna’da YouTube üstünden gösterim meydana getiren SportArena’ya söyledi.

Kendisine ‘Beşiktaş’tan teklif aldın mı?’ sorusuyla hatırlatılan o periyoda ilişkin konuşan Ukraynalı oyuncu, “Evet, teklif almıştım. Her işte bir hayır vardır. O denli bir formda gerçekleşti ki ekip dostlarımla bile vedalaşmıştım. Havaalanına giderken geri döndürdüler ve meskene gittim. En zoru sonraki gün herkesi görmekti zira gittiğini düşünüyorlardı. Birazcık ağlamıştım” dedi.

Beşiktaş’a gidemediği için pişman olup olmadığı da sorulan deneyimli oyuncu, bu bahse ilişkin bir pişmanlık yaşamadığını lisana getirdi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu