Haber

Dünya yıldızları Türkiye için seferber oldu! Bağış için…

6 Şubat’ta 04.17’de Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7’lik zelzele 10 ili şiddetli halde vurmuş ve tüm Türkiye yasa boğulmuştu.

4. düzey alarm durumu duyuru edilirken tüm dünyadan takviye bildirileri ve yardımlar gönderilmeye başlanmıştı. Öğle 13.24’te ise 7.6’lık ikinci vahim zelzele meydana geldi ve birinci sarsıntıdan etkilenen 10 vilayette oldukça daha yıkıcı tablolar ortaya çıktı.

Spor dünyası birleşirken, ulusal futbolcumuz Merih Demiral’den de oldukça manalı bir takviye geldi. Birinci olarak 1 milyon TL’lik bağışta bulunan yıldız futbolcu sonrasında futbol etrafıyla bir proje geliştirdi.

Juventus’ta dünyanın en âlâ futbolcularından önde gelen Cristiano Ronaldo ile beraber oynayan ve Portekizli süperstarla uygun bir dostluk kuran Merih, CR7’nin imzalı Juve formasını açık artırmaya çıkardığını deklare etti.

Başarıya ulaşmış oyuncumuz, Ronaldo’nun formasından gelecek tüm gelirin de depremzedelere yardım olarak gönderileceğini duyurdu.

Sonrasında yeniden Juventus’tan kadro arkadaşı, hatta mevkiidaşı Leonardo Bonucci de projeye dahil oldu. İtalyan stoperle konuştuğunu söyleyen Merih, Bonucci’nin de Türkiye’nin yanında bulunduğunu ve imzalı Juventus formasını açık artırma için bağışladığını kaydetti.

Derhal akabinde da 24 yaşındaki oyuncumuzdan, ‘Birazcık evvel kardeşim Dybala ile konuştuk. Arjantin halkı ismine duyduğu üzüntüyü ileterek yanımızda bulunduğunu söylemiş oldu. Kendisi de bir forma göndererek bağışta bulunulmasını rica etti” dedi.

Normal olarak bu sırada en oldukça ilgi Cristiano Ronaldo formasına geldi.

Başarıya ulaşmış futbolcumuz, bu 3 formanın toplamda 5 milyon TL karşılığında satın alındığını duyurdu. Bu sayının da çabucak depremzedeler için bağışta bulunulduğu açıklandı.

Peşinden forma bağışlarının gerisi arkası kesilmedi… Atletico Madrid’den Antoine Griezmann’ın dayanağı geldi.

Gene Atletico Madrid’den, Alvaro Morata da formasını bağışladı ve Griezmann’la öncülük ettikleri bu proje sonrasında tüm grup olarak Türk halkının acısını paylaştıklarını lisana getirdiler.

İngiltere’den de Tottenham’ın yıldızı Harry Kane kampanyaya katıldı, formasını Merih Demiral’ın açık artırmaya sunması ismine bağışladı.

Gene Tottenham’dan Kulusevski de depremzedelere yardım maksatlı formasını bağışlayan adlar ortasında yer aldı.

Bu dakikadan sonrasında devreye Türk asıllı Alman futbolcular İlkay Gündoğan ile Emre Can girdi. İlkay şu anda Manchester City’de beraber oynadığı, Emre de geçen dönem Borussia Dortmund’dan ekip arkadaşı Erling Haaland’la kampanya için temasa geçti.

Şimdiden dünya futboluna damga vuran Norveçli süperstar da Merih Demiral’ın depremzedelere destek olması için imzalı formasını bağışladı. Merih de yardımları için İlkay ve Emre’ye teşekkür etti.

Dakikalar sonrasında ise bir dünya yıldızı daha projeye dahil oldu. Manchester City’nin Belçikalı yıldızı Kevin de Bruyne de imzalı formasıyla kampanyaya katıldı. Merih, De Bruyne’ü de ikna eden ismin İlkay bulunduğunu söylemiş oldu.

İlkay Gündoğan ayrıyeten zelzele bölgelerine yardım kolileri göndererek oradaki gereksinim sahiplerinin kalbine dokundu.

Art arda forma bağışları gelirken, Merih Demiral da ilginin yüksek bulunduğunu belirtti. Birinci 3 formadan 5 milyon TL’lik bir bağış toplayan yıldız futbolcu ilerleyen günlerde oldukça daha büyük sayılarla depremzedelere takviye olmayı hedefliyor.

Bu fikri ve eforundan dolayı da Türk halkı, Merih Demiral’ı takdir ediyor.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu