Haber

Dursun Özbek: 100 tane konteyner yollayacağız

Galatasaray Lideri Dursun Özbek, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 vilayette mühim hasarlara sebep olan 7.7 ve 7.6’lık sarsıntıların akabinde, afetzedeler için Nef Stadyumu’nda devam eden yardım toplama çalışmalarını yerinde inceledi. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Önder Özbek, “Depremin olduğu gün saat 09.00’dan itibaren burada toplandık. Tüm yönetim kurulu üyelerimizi ve takviye olacak kim var ise buraya çağırdık. Bir kriz masası oluşturduk. Yardımları bulmak kıymetli lakin bu yardımların iyi mi dağıtılacağı ve bölgeye iyi mi ulaştırılacağı daha fazlaca kıymetli. Bunların planlamasını yaptık. Stadın 2 katını lojistik takviye için ayırdık. Vatandaşlara ve topluluğumuza davette bulunduk. Her taraftan gönüllüler buraya koştu geldi” sözlerini kullandı.

“Tüm Türkiye tek yumruk oldu”

Depremin yaralarını sarmak için her insanın elinden geleni yaptığını aktaran Özbek, “Oldukca büyük bir yıkım yaşıyoruz. Televizyonlara artık bakmak istemiyorum zira fazlaca vahim bir görüntü var. Bu felaketin yaralarını sarmak için hepimiz elinden geleni yapıyor. Yaşamını kaybedenlere rahmet, yaralananların da en kısa sürede sıhhatine kavuşmasını temenni ediyorum. Milletimize geçmiş olsun diyorum. Türk milletinin en kıymetli özelliklerinden bir tanesi bu türlü durumlarda birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesi. Bu fazlaca kıymetli. Tüm Türkiye tek yumruk oldu. Hepimiz bölge insanına ulaşmak için elinden geleni yapıyor” diye konuştu.

 

 

“Bugün 46. tırı sevk ediyoruz”

Dursun Özbek, yardımların sarsıntı bölgesine ulaştırılması için takviye olan lojistik firmalarına teşekkür ederek, “Yaptığımız faaliyetler açısından en değerlilerden bir tanesi önder vekilim Erden Timur çabucak o gece Hatay’a gitti. Orada büyük bir depo tuttuk. Zira bu yardımın dağıtılması, muhtaçlık sahiplerine erişmesi en kıymetli unsur. Yalnızca merkeze değil, kırsala da ulaşmak için nakliye araçları ayarladık. Bu çalışmalara bağlı olarak bugün 46. tırı sevk ediyoruz. Yardımlar gelmeye devam ediyor. Lojistik firmaları nakil için büyük takviye veriyorlar. Onlara da buradan teşekkür ediyorum” formunda konuştu.

“100 tane konteyner yollayacağız”

Zelzele bölgelerinde kurulacak olan konteyner kente takviye olacaklarını söyleyen Önder Özbek, “Hepimiz burada. İdare konseyi üyesinden, atletine kadar hepimiz bölgeye azami takviyesi vermek için elinden geleni yapıyor. Orada binalar yerle bir oldu. İnsanların günlük muhtaçlıklarının haricinde bir de barınma gereksinimi dünyaya geldi. Bu doğrultuda Çevre ve Şehircilik Bakanı ile konuştum. Konteyner şehir kurulması için çalışmaların bulunduğunu söylemiş oldu. ‘Biz Galatasaray Spor Kulübü olarak bu konteyner kente dayanak vermek istiyoruz’ dedim. Birinci kademede 100 tane konteyner sevk edeceğimizi belirttim. Kendisi de şad oldu. Valinin hususi kalemiyle de görüştüm. Onlara da bu hazırlığı yaptığımızı söyledim. Ayrıyeten bölgede irtibatı kurması için merhum liderimiz Mustafa Cengiz’in oğlu Sarper Cengiz’le irtibata geçtim. Kendileri Antep’te olduğundan bölgeyi uygun tanıyorlar. Onunla bir arada kurduğum bu köprüyle 100 konteynerı Antep’e ulaştırmaya çalışacağız. Eksikler bitmiyor. Biz topluluk olarak en üst düzeyde iyi mi dayanak olabilirsek olmanın çabası içerisindeyiz” dedi.

 

 

“Bir ortaya gelip, yaraları sarmak için elimizden geleni yapıyoruz”

Başkan Dursun Özbek kelamlarını şu formda noktaladı:

“Birlik beraberlik davetini evvel topluluğum için yaptım. Bir sevgi ikliminin oluşturulması lazım. Birlikteliğin sağlanması lazım. Türk futboluna katkı veren, Türk futbolunu yöneten bireyler için de örnek çağrıyı yaptım. Bugün de gördük ki bu türlü bir şeye muhtaçlık var. Zaman geliyor, birlikteliğin kıymeti bir halde ortaya çıkıyor. Keşke bu türlü ortaya çıkmasa, keşke bu felaketleri yaşamasak lakin bugün görüyoruz her kulüp, her yurttaş, her kurum, her sivil cemiyet kuruluşu bu acıyı hafifletmek, bu acının üstesinden gelmek için elinden geleni yapıyor. Milletimle, camiamla gurur duyuyorum. Bir ortaya gelip, yaraları sarmak için elimizden geleni yapıyoruz.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu