Haber

Dursun Özbek deklare etti! Hasnun Galip binası depremzedelere açılacak

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki büyük sarsıntının yaralarını sarmaya çalışıyor. Zelzelenin birinci günlerinden itibaren bölgeye yardım tırları gönderen sarı – kırmızılılar, depremzedeler için çadır ve konteyner metropoller yapmaya başladı.

Fenerbahçe ve Galatasaray’dan Uğurcan Çakır’ın davetine cevap UEFA Avrupa Konuşma Ligi play-off cinsinde perşembe günü oynayacakları Basel maçı öncesinde Uğurcan Çakır toplumsal medyadan davette bulunmuş oldu. Fenerbahçe ve Galatasaray bu davete yanıt verdi.

daha çok görüntü için

Galatasaray Önder Vekili Erden Timur şahsen bölgeye giderek tırlarla gelen yardımları sonrasında yapılacakları organize ediyor. Diğeri kulüplerle uyum içinde depremzedeler için emek harcamalar icra eden Galatasaray’dan bir atak daha geldi.

DURSUN ÖZBEK AÇIKLADI

Galatasaray Lideri Dursun Özbek, Galatasaray Spor Kulübü’ne ilişkin olan Hasnun Galip binasının depremzedelere açılacağını duyurdu. İstiklal Caddesi üstünde yer edinen ve sarı – kırmızılıların birinci kulüp binası olma özelliği taşıyan Hasnun Galip binası için emek harcamalar başladı.

‘BARINMA YERİ GEREKSİNİMİ DOĞDU’

Galatasaray Lideri Dursun Özbek, Galatasaray TV’de yapmış olduğu açıklamada; “Memleketimizin yaşamış olduğu bu büyük felaketin sonucunda bölge insanı iin barınma problemi ortaya çıktı. Bizim de okulumuzda okuyan talebelerimizin bölgede aileleri var. Onlar da buraya gelecekler.

Onlar için acil bir halde barınma yeri yapmamız gereksinimi hayata merhaba dedi. Ben de sevgili Fatih Demircan’dan rica ettim. O da artık grubunu getirdi” sözlerini kullandı.

SOSYAL ÖMÜR ALANI DA OLACAK

Galatasaray Sportif AŞ İdare Heyeti Üyesi Fatih Demircan da meydana getirilen çalışmalardan bahsetti. Demircan; “Bu katta sekiz odamız var. Aşağıda da üç odamız var. Bir de fuaye alanı kısaca toplumsal yaşam alanı yapıyoruz. Bir üst katımızda da ortalama 20 aileyi konaklatabilecek alanımız olacak” dedi.

Dursun Özbek kelamlarını; “Hızlıca harekete geçtik. Tanrı tekrar bizi bu türlü bir durumla karşı karşıya bırakmasın inşallah. Galatasaray olarak elimizden geleni yapıyoruz hayata geçirmeye da devam edeceğiz. Çarşamba günü aileleri konaklatacak şekilde hazırlanıyoruz. Boyasını, badanasını ve tesisatlarını yaptık inşallah tekrar bu türlü bir şey yaşamayız” diyerek sonlandırdı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu