Haber

Dursun Özbek: “Destek veren firmalara sesleniyorum, bu takviyesi kesmesinler”

Galatasaray, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Türkiye’yi derinden etkileyen sarsıntıların akabinde başlatmış olduğu yardım kampanyası ile Nef Stadyumu’nda toplanan materyalleri afet bölgelerine göndermeye devam ediyor.

Galatasaray Lideri Dursun Özbek, yardım merkezini ziyaret ederken, faaliyetlerle ilgili data aldı. Daha sonrasında Özbek, basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu.

Taçspor’da yer edinen yardım merkezini ziyaret etmiş olduğu ve oradaki emek harcamaları da takip ettiğini söyleyen Önder Özbek, “Orada da dostlar canla başla çalışıyorlar. Yardımlar yağmaya devam ediyor. Türk insanoğlunun vefası destansı bir durum. Oradaki faaliyetlerimizde devam ediyor. Orada toparlanıyor, buraya getiriliyor, buradan da tırlara yükleniyor. Burada da gördüğünüz suretiyle çok önemli bir kalabalık var. Dayanaklar devam ediyor. Artık yöneldiğimiz şeylerden bir tanesi konteyner sevkiyatına başlayacağız. Wc sevkiyatını önceliğe aldık. Gelecek hafta wc ve konteyner sevkiyatlarına başlayacağız. Onun için tır takviyesi veren firmalarla konuşuyoruz. Şu an 50 tıra muhtaçlığımız var, 80 konteyner hazır. Her tıra 2 tane yükleniyor, dolasıyla büyük bir talep var. Birazcık evvel şirket sahibi arkadaşla konuştum, o da bizlere lojistik takviye sağlayacak. Ben buradan bizlere dayanak veren firmalara sesleniyorum, bu takviyesi kesmesinler. Zelzele bölgesinde köylerde, mezralarda ulaşılmayan bölgeler var. Zelzele bölgesindeki merkezlere kâfi muhtaçlığı gönderiyoruz lakin merkez dışındaki bölgeleri de dikkate almamız lazım. Bölgedeki arkadaşlarla, durumlar hakkında data emek vermesi yapıyoruz. Ben dayanak veren her insana teşekkür ediyorum. 6 gündür, gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. İnşallah bu yaraları kısa sürede saracağız” sözlerini kullandı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu