Haber

Emre Demir için flaş kelamlar: “Seneye fazlaca iş yapar”

Aktarma çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe, Samet Akyadın ve Jayden Oosterwolde’nin akabinde 3. imzayı Emre Demir’e attırdı. Sarı Lacivertliler, dönem başlangıcında 2 milyon Euro bonservisle Kayserispor’dan Barcelona B’ye geçirme olan 19’luk solak yıldızı takımına kattı. Yarım dönemlik Avrupa macerasına sonrası Türkiye’ye dönen Emre için rastgele bir bonservis ödemeyen Kanarya, genç oyuncu ile 4.5 senelik sözleşme imzalandığını duyurdu.

TRANSFER RESMEN AÇIKLANDI

Kulüpten meydana getirilen açıklamada, “Kulübümüz, FC Barcelona forması giyen Emre Demir’in transferi için kulübü ve oyuncu ile mutabakat elde etmiştir. Genç oyuncu bedelsiz olarak takımımıza dahil olmuştur. 4.5 yıllığına renklerimize bağlanan Emre Demir’e kulübümüze beğenilen geldin diyor; gayelerimiz yolunda çubuklu formamızla kaç muvaffakiyetler diliyoruz.” sözleri kullanıldı.

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde meydana gelen imzada hazır bulunan İdare Şurası Üyesi Selahattin Kalımlı, genç oyuncunun transferiyle ilgili, “Bizi keyifli eden bir geçirme. Türk oyuncu merkezli grup kurma hevesimiz asla bitmiyor. Hem yaş olarak, hem de kabiliyet olarak tartışılacak bir profil değil. Daha evvel de takımımıza katmak için refleksimiz olmuştu. Kendisi Avrupa’ya gitmişti. Yazgımızda varmış, onun da bahtında Fenerbahçe varmış. Geleceğe fazlaca büyük bir yatırım olarak görüyoruz. Kendisine de Fenerbahçe ve ulusal kadro forması altında üstün muvaffakiyetler arzuluyorum.” dedi.

FORMAYI GİYMEK İÇİN SABIRSIZLIKLA BEKLİYOR

Fenerbahçe forması giyecek olmanın kendisini fazlaca heyecanlandırdığını lisana getiren Emre Demir de, “Fazlaca heyecanlıyım, zira buraya geldiğim için fazlaca memnunum. Menajerim Ahmet Bulut bana ‘Fenerbahçe kulübü seni istiyor’ diye söylediğinde fazlaca heyecanlandım, olması için de kendisiyle konuştum. Burada olduğum için fazlaca memnunum, fazlaca heyecanlıyım. Bir an evvel taraftarımızın önüne çıkmak ve çubuklu formayı giymek isterim. Taraftarlarımızdan fazlaca fazla dayanak iletisi geldi. Her insana teşekkür ederim. İnşallah şampiyonluğun bu yıl geleceğine inanıyorum.” diyerek kelamlarını noktaladı.

BÜLENT UYGUN’DAN EMRE DEMİR YORUMU

Fenerbahçe’nin Barcelona’dan transferi Emre Demir’e Kayserispor’da 15 yaşlarındayken kaptanlık veren teknik yönetici Bülent Uygun, genç yıldız adayını FANATİK’e yorumladı: Geçişleri en âlâ yapabilecek kalitede bir 8 numara. Seneye fazlaca muntazam işler yapmış olacaktır, zira Jesus’un bu yıl oynatacağını sanmıyorum.

Teknik yönetici Bülent Uygun, eski talebesi Emre Demir’den son aşama ümitli…

Kayserispor’u çalıştırdığı devirde genç oyuncuya şans veren, 15 yaşlarında alana devam eden tecrübeli hoca, “Fenerbahçe fazlaca kaliteli bir genç geçirme yapmış oldu, tekniği oyun görüşü ve klas paslarıyla kendi neslin en iyisi” söylediği Emre Demir hakkında şu yorumları yapmış oldu: “Fenerbahçe maçlarını izlemeye gitmiyor musun diyorlar. ‘Arda oynuyor da biz mi gitmiyoruz!’ diyorum. Arda suretiyle kabiliyet oynasa gözümün pası silinmesi için koşarak izlemeye giderim. Emre Demir ise birazcık daha 2. Bölge oyuncusu. 8 numarada kalitesi ve kabiliyeti ile 3. bölgeye geçişleri en uygun meydana getirecek adamların başlangıcında gelecektir. Seneye fazlaca kaliteli işler yapmış olacaktır. ‘Seneye’ diyorum. Jesus o bahtı bu yıl vermeyecek zira.”

‘KUYT YA DA APPIAH’

“Kayserispor’da 15 yaşlarında oynattık. Ligin en genç gol atan, asistler meydana getiren atletiydi. Biz ayrıldıktan sonrasında 1.5 yıl oynatılmadı ve Barcelona’ya geçirme oldu lakin maç eksiklikleri genç yeteneklerin gelişmesinin önündeki en büyük engeldi. Ikimiz de oynatmayarak gelişmesine müsaade vermedik. Barcelona’da şans soruşturma fırsatını bulamadı. Arda, Alex değil lakin bir Oğuz Çetin ya da Okocha suretiyle. Emre Demir ise eksiklerini giderirse Kuyt ya da Appiah stilinde performans gösterecektir fikrindeyim.”

Ömer Necati Albayrak

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu