Haber

Fas’ta Romain Saiss endişesi! Beşiktaş’tan ayrılması için devreye girdiler

Beşiktaş’ta Romain Saiss’in durumu belirsizliğini koruyor. Şenol Güneş’in ekip yapılanmasında öncelikli bir rolde yer almayan Saiss için Fas Ulusal Ekibi cephesinde de telaş hakim. 

ŞENOL GÜNEŞ İLE ANLAŞAMIYOR İDDİASI

Dış basında Romain Saiss ile ilgili savlar gündem oldu. Şenol Güneş ile Saiss’in anlaşamadığı, Faslı futbolcunun Beşiktaş’tan ayrılacağı argüman edildi. Ayrıyeten deneyimli stoper için değişik kulüplerle temasa geçilmiş olduğu kaydedildi.

DÜNYA KUPASI’NDAKİ SAKATLIK ORTAYI AÇTI

Saiss’in Fas Ulusal Grubu ile 2022 Dünya Kupası’ndayken yaşamış olduğu sakatlığın Beşiktaş’ta mesele oluşturduğu söz edildi. Teze nazaran Şenol Güneş, sakatlanmasına rağmen bir sonraki maça çıkan ve durumunun daha da kötüleşmesine sebep olan Saiss’in Siyah-Beyazlılar’ın menfaatinin aksine hareket ettiğini düşünerek oyuncu ile ortasındaki ipleri koparttı.

WALID REGRAGUI ENDİŞELİ

Al-Araby’nin haberine nazaran Fas Ulusal Grubu’nun teknik yöneticisi Walid Regragui, Saiss’in Beşiktaş’taki durumundan dolayı telaşlı… Ulusal ekibin 25 Mart’ta Brezilya ve 28 Mart’ta Peru ile oynayacağı maçlarda takımda olması beklense de Beşiktaş’taki devamlılığının yaratacağı meseleden korkuluyor. 

BENATIA DEVREYE GİRDİ

Fas Ulusal Grubu’na yakın bir kaynak, Saiss’in durumuna ilişkin Al-Araby’ye açıklamalarda bulunmuş oldu. Fas Ulusal Ekibi’nun eski kaptanlarından olan ve daha evvel devletimizde Fatih Karagümrük forması da giymiş Mehdi Benatia’nın Saiss’in Yunanistan’a transferi ismine devreye girmiş olduğu açıklandı. 

AYRILIĞINA ARACILIK EDİYOR

Benatia’nın bir menajerlik şirketinde almış olduğu vazifeyle Saiss’in Beşiktaş’tan ayrılmasına aracılık etmeye çalmış olduğu aktarıldı. Saiss için Japonya argümanları da gündemdeyken Walid Regragui ve Mehdi Benatia’nın Faslı oyuncunun uzun mühlet alanlardan uzak kalmasını engellemek ismine bir tahlil arayışında oldukları açıklandı. 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu