Haber

Fatih Özgökçen’den vaka İlhan Palut kelamları

Konyaspor Lideri Fatih Özgökçen, KON TV’de gündeme ilişik açıklamalarda bulunurken İlhan Palut’la yolların ayrılması ve transferin beğenilen isimlerinden Hadziahmetovic’le ilgili kıymetli tabirler kullandı.

İşte Önder Özgökçen’in açıklamaları:

“DIŞARIDAN TALİMAT ALIRSANIZ KABUL ETMEYİZ”

Yönetimi dinlemeyip dışarıdan öbürlerinden yönerge alır, data verirseniz bunu kabul etmeyiz. Konyaspor’un sıkıntıları idareyle konuşulur, öteki mecralarda değil. Sorun başarısızlık değil. Problem, prensiplerin örtüşmemesi. Konyaspor olarak unsurlarımızdan ödün veremeyiz. Ferdî maksatlar ön planda olması imkansız. Gençlerimizi kaybediyoruz, oyuncularımızı kaybediyoruz. Bunun önüne geçmemiz gerekiyordu. Teknik yönetici değişikliğini geçirme devrini düşünerek yaptık. Konyaspor’un kaybedecek vakti yoktu.

 

“BAŞARI YALNIZCA ŞAMPİYONLUKTUR”

Konyaspor büyük bir kulüp, Konya büyük bir şehir. Daima beraber hareket edeceğiz. Konyaspor için muvaffakiyet yalnızca şampiyonluktur. Görkemli Lig’de 2000 ve sonrası doğumlu oyunculara minimum müddet veren kulübüz. Devrin geri kalan 20 haftasında gençlerimiz yalnızca 2 dakika oynadı. Tekraren söylememize rağmen bu değişmedi. Bunu kabul etmemiz mümkün değil… Muvaffakiyet yalnızca 11 futbolcunun yönetilmesiyle gelmiyor. Hiçbir futbolcumuzu kaybedemeyiz. Forma adaleti sağlanmalı ve tüm takımımız gerçek yönetilmelidir.

“AMIR HADZIAHMETOVIC’İ GÖNDERELİM DİYE BİR KEDERİMİZ YOK”

Amir Hadziahmetovic’e kulübümüz büyük emek verdi. Fazlaca eleştirildiği periyotlar de oldu sadece kendini geliştirdi. Amir, ekibimizin en kıymetli oyuncusudur. Teklifler var lakin belirlediğimiz bir bedeli de var. Amir için teklifler istediğimiz fiyata gelmezse hiçbir yere göndermeyiz. Amir’i gönderelim diye bir kederimiz yok.

Kalecimiz Ibrahim Sehic ve futbolcumuz Zymer Bytyqi ile kontratlarını uzatmak için prensipte mutabık kaldık. Aileleri ve menajerlerini bekliyoruz. Mukavele uzatma mevzusunda bir problem yaşamayız. Teknik Yöneticimiz Stanojevic ile birinci olarak genç oyuncuları konuştum. Gençleri oynatan, kazanan, paha katan teknik direktör… 6, 8 ve 10 numaralara takviyemiz olacak. Kaleci transferi olmayacak. Deniz ve Mehmet var, onlardan fazlaca şey bekliyoruz.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu