Haber

Fatih Tekke: Kazanmamız ihtiyaç duyulan 8-9 maç var

Spor Toto Görkemli Ligin 21. haftasında İstanbulspor konutunda karşılaşmış olduğu Kayserispor’a 4-2 yenik oldu. Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan İstanbulspor Teknik Yöneticisi Fatih Tekke, “Mutsuz olduğumuzu belirtmek isterim. Bence uygun bir oyundu. İkinci yarıda kolay top kaybı sonrasında frikikten cezalandırıldık. Sonrasında oyun ortada giderken, kolay goller yeme alışkanlığımız devam etti. Oynan oyundan mutluyum. İstediğimiz ana kadar götüremedik. Ferdî yanılgılar oldu. Bunlar oyun içinde var fakat daha dikkatli olmak lazım. Kayserispor’u kutlama ediyorum. Perşembe günü yeniden sorun bir maçımız var. Kazanmamız ihtiyaç duyulan 8-9 maç var. Bunlara odaklanmamız lazım. Bir tanesi buydu. Bence bunu elimizden kazırdık, üzgünüz” diye konuştu.

YİNE DURAN TOP

İlk yarı ve ikinci yarı ortasında oldukca fark bulunduğunu düşünmediğini söyleyen Tekke, “İlk yarı ve ikinci yarıda da ön alan baskısı yaptık. İkinci yarıda set atağını kolaylıkla yapacağımız anları yakaladığımızda kolay top yitik ve sonucunda yetenekli bir oyuncunun frikikten attığı golü yedik. Tekrardan duran toptan gol yedik. Risk aldık. Ethemi’nin sakatlığı vardı. O da çıkınca külfet atak gücümüz azaldı” formunda konuştu.

Yeni geçirme Emeka Eze’den beklentileri bulunduğunu tabir eden Fatih Tekke, “Oynadığımız son 3 maçta bazı kısımlar haricinde şimdi istediğimizi almış değiliz. Daha kompakt oynamasını temenni ediyorum. Bir üst ligde ön plana çıkabilmeniz için oldukca daha çok şeye gereksiniminiz var. Eksiklerimiz var lakin bunu kapatmak için kompakt oynamamız lazım. Genel manada oyundan mutluydum. Rakip oldukca uygun bir grup. Set hücumu icra eden bir kadro fakat bugün bunu oldukca fazla yaptırmadık. Oyun istediğiniz suretiyle gittiği anlamış olur da bile skor istediğimiz suretiyle gitmedi. Bugün için üzgünüm, perşembe gününe bakmamız lazım” açıklamasında bulunmuş oldu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu