Haber

Felipe Melo’dan Alex bildirisi: Yıl sonu maç yapalım

Türkiye, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki sarsıntılarla sarsıldı. Türkiye’yi derinden etkileyen sarsıntı sonrası futbol topluluğunun kıymetli adları tek yürek oldu.

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen zelzelelerin akabinde Beşiktaş forması giyen Josef de Souza ve daha evvel Türkiye’de birçok kadronun formasını terleten ve Türk vatandaşı olan Mert Nobre, Socrates Mecmua’nin toplumsal medya hesabında depremzedelere yardım toplamak gayesiyle canlı gösterim yapmış oldu.

Canlı yayına; Elano Blumer, Roberto Carlos, Mousa Sow, Bobo, Luciano, Gustavo Henrique, Andre Santos, Mehmet Aurelio, Ivan de Souza, Willian Arao, Holosko, Adriano Correia ve Beto katıldı. Alex de Souza, Taffarel, Zico, Alex Teixeira, Willian, Felipe Melo ve Philippe Coutinho ise gönderdikleri görüntülerle dayanak oldular.

MELO’DAN TAM DESTEK

Türkiye için elinden gelenin en uygununu yapacağının altını çizen Felipe Melo şu sözleri kullandı:

“Tamamımız güç periyottan geçiyoruz. Türkiye’yi fazlaca sevdiğimi bildiğiniz gibi. Yaşanandan dolayı fazlaca üzgünüm. Ben burada Galatasaray’ı temsil etmiyorum. Hepimiz Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş’ı temsil etmiyoruz. Ben yalnızca yardım için buradayım. Oldukça üzüldüm. Bu vakası fazlaca düşündüm.

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör

 
 
 

Fanatik (@fanatikcomtr)’in paylaşmış olduğu bir gönderi

‘ALEX HERKESİN İDOLÜ’

“Bu kampanyanın haricinde. Yardım için fazlaca düşündüm. Tahminen de ilerde bağış için hususi bir maç düzenleyebiliriz. Türk halkının dayanağa gereksinimi var. Yapacağımız fazlaca şey var. İnsan konuşurken bile zorlanıyor. Ben Türkiye’yi fazlaca seviyorum. Türkiye’de doğan çocuğum bile var. 1 saat evvel Alex de Souza ile konuştum. Bildiğiniz gibi yalnızca Fenerbahçe’nin idolü değil, her insanın idolü. Bir karar verdik.

‘ELİMDEN GELEN HER ŞEYİ YAPACAĞIM’

“Yıl sonu maç yapalım dedik. Tüm dünya Türkiye’yi konuşuyor şu an. Tahminen bir ay sonrasında Türkiye’yi kimse konuşmayacak. Bu vakaları hepimiz unutacak lakin biz unutmayalım. O vakitlerde biz maç yapabiliriz. Gün Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor günü değil. Gün beraberlik vakti. Ulusun toplanması lazım. Türkiye için beraber olmamız lazım. Ümit ederim ilah Türkiye’yi korur. Elimden gelen her şeyi yapacağım.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu