Haber

Fenerbahçe depremzedelere yardım için tek yürek

Kahramanmaraş merkezli yaşanmış olan sarsıntı felaketi sonrasında spor topluluğu tek yürek olurken, Fenerbahçe de bu tertibin öncülerinden biri oldu. Ekipteki birçok oyuncu, yaptıkları bağışlar ve yardımlar ile depremzedelere takviye olurken, kulüp bünyesindeki pek fazlaca atlet da farkındalık yaratıp, kıymetli işlerin altına imza attı… Son olarak da Kanarya’nın eski yıldızları, takviye verdi!

PAKETLEME ÇALIŞMALARINA YARDIM ETTİLER

Sarı-Lacivertli topluluk; bu süreçte yandaş, oyuncu ve yönetim olarak tam dayanak verdi.

Depremzedeler için futbol ekibinden Mert Hakan Yandaş, kadın basketbol ekip kaptanı Olcay Çakır Turgut ve voleybol ile A Ulusal Hanımefendi Voleybol Ekibi Kaptanı Eda Erdem Dündar, paketleme çalışmalarının bulunmuş olduğu bölgeye giderek şahsen takviye verdi.

KIM MIN-JAE UNUTMADI

Napoli’ye 18.5 milyon Euro’ya satılan Kim Min Jae, Sarı-Lacivertli renklere gönül veren sporseverlerin yanı sıra tüm ülkenin takdirini topladı.

Cenup Koreli stoper, zelzele sonrasında vatanımızda yaşanmış olan yıkıma kayıtsız kalmadı. Kim, 1.5 milyon TL’lik bağışta bulunup, örnek bir davranışa imza attı.

ANDRE AYEW: TANIMI YOK

Bir periyot Sarı-Lacivertli formayı giyen Ganalı, sarsıntı felaketinde şimdi göçük altında kurtarılmayı bekleyen vatandaşı Christian Atsu’nun ve bölge halkının başına gelenlerden dolayı duyduğu üzüntüyü lisana getirdi.

Ayew, “Fazlaca üzgünüm, fazlaca moralim bozuk. Türkiye fazlaca hoş bir ülke, o denli hoş beşerler var ki, hissettiklerimi tarif edecek sözler yok. Atsu… Ganalılar’ın bu durum hakkında ne hissettiğini tarif edecek sözler yok. Şahsen, yakın olduğum biri olduğundan son birkaç gün benim adıma fazlaca sorun oldu” dedi.

MELİH MAHMUTOĞLU’NDAN DEV DESTEK

Fenerbahçe Beko kaptanı Melih Mahmutoğlu, birinci etapta Jan Vesely, sonrasında ise Bogdanovic, Shane Larkin ve Luigi Datome suretiyle adların formasını satışa çıkardı. Evvelki gün biten açık artırmadan, 500 bin TL’nin üstünden bir gelir edilmiş olduğu açıklandı.

Yıldız oyuncu mevzuyla ilgili olarak, “Depremzede yurttaşlarımıza yardım hedefiyle satışa çıkardığımız imzalı formaların açık arttırması nihayetlenmiştir. Formaların satış bedelleri ve tüm ayrıntıları açıklanacaktır. Tüm ilginiz ve dayanağınız için teşekkür ederiz” yorumunu yapmış oldu.

TOPAL HİÇ YALNIZ BIRAKMADI

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Başakşehir forması giyen eski ulusal futbolcu Mehmet Topal, Kahramanmaraş merkezli sarsıntıdan etkilenen vilayetlerden kabul edilen memleketi Malatya’ya geldi. Burada sarsıntıdan etkilenen vatandaşların gereksinimlerine yetişen Topal, günlerce yardım aracının üstüne çıkarak gıda ve giyim dağıtımı yapmış oldu.

Bir tek Malatya değil yöre vilayetlere de koşan Topal, depremzedelere hem gıda, yardımı yapmış oldu hem de ısınma, barınma, kıyafet hususlarında muhtaçlıkları temin edip afetzedelerin kullanımına sundu. Ulusal futbolcu ailesinden uzakta 8 gün süresince yardımların yanı sıra yıkıntı altındaki emekler için de destek olmaya çalıştı.

ARDA GÜLER UMUT VERDİ

7 yaşındaki yıldız, enkazdan kurtarılan evlatların yaşama umudu olmaya devam ediyor… Felaketin akabinde enkazdan çıkarılan birçok çocuğun birinci isteği, Sarı-Lacivertli grubun genç yıldızı Arda ile görüşüp, onun sesini duymak oldu.

Bölgede bulunan Sarı-Lacivertli yöneticiler de depremzede evlatların bu isteklerini anında Arda’ya iletti. Manzaralı telefon irtibatlarında hayata tutunmak ismine büyük efor harcayan ufaklıklara motivasyon deposu olan Arda Güler, hiçbir isteği geri çevirmiyor.

KULÜPTEN TAKVİYE MESAJI

Depremzedeler için takviyesini sürdüren Fenerbahçe, kulüp sayfasından da paylaşımlara devam ediyor.

Önceki gün toplumsal medya hesabından paylaşılan gönderide, “Yaralarımızı daima beraber saracağız, bugünleri beraber aşacağız” tabirlerine yer veridi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu