Haber

Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Toplantısı başladı

Kalamış Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen Fenerbahçe Yüksek Divan Heyeti Toplantısı başladı. Düzenlenen toplantıya Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Lideri Uğur Dündar, yönetim şurası üyeleri ve yüksek divan şurası üyeleri iştirak gösterdi. Yüksek divan heyeti üyelerinin ağır iştirak gösterdiği görüldü.

Uğur Dündar: “Hiçbir güç Cumhuriyetin 100. senesinde şampiyonluğumuzu engelleyemeyecek”

Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Lideri Uğur Dündar, sarı-lacivertlilerin haklarını gasp etmeye çalıştıklarını söyleyerek, “Hiçbir güç Cumhuriyetin 100. senesinde Fenerbahçe’mizin şampiyonluğunu engelleyemeyecek” dedi.

Fenerbahçe Yüksek Divan Heyeti Toplantısı Kalamış Faruk Ilgaz Tesisleri’nde devam ediyor. Toplantının başlangıcında Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Lideri Uğur Dündar açıklamalarda bulunmuş oldu. Konuşmasında sarı-lacivertlilerin, operasyona doğal olarak tutulduğunu aktaran Dündar, “Fenerbahçe’nin bir operasyona doğal olarak tutularak 3 puanımızın katledilmesi ve peş peşe haksızlıklara uğraması benim yüreğimde de sizler suretiyle isyan hisleri oluşturdu. Nedenlerini oldukca düşündüm, bana nazaran niçin ortada. 3 Temmuz’da Fenerbahçe’miz hangi nedenle kumpasa amaç olduysa, bu yıl da bu dönem başlangıcından beri çeşitli teşebbüslerle puanlarımız gasp edilmeye başlandı ve Fenerbahçe amaç tahtasına oturtuldu” formunda konuştu.

“Fenerbahçe’nin haklarını gasp etmeye çalışıyorlar”

Uğur Dündar, futbol sistemi içinde 3 Temmuz kalıntısı bazı odaklar bulunduğunu tabir ederek, “Her Fenerbahçeli yürekten inanır ki Fenerbahçe dendiğinde akla Cumhuriyet gelir, akla Mustafa Kemal Atatürk gelir. Fenerbahçe’yi engellemeye, Fenerbahçe’yi durdurmaya, Fenerbahçe’nin haklı puanlarını gasp etmeye çalışıyorlar. Fenerbahçe’ye sevdalılar, idaremizin arkasında her vakitten daha çok birlik ve bütünlük içinde dimdik durmalıyız. Ya bir ve tüm olacağız ya da amaç tahtasının ortasında durup çeşitli taarruzlara uğrayacağız. Fenerbahçe bir olup 3 Temmuz’da ne yaptıysa büyük enerjisini tüm Türkiye’ye gösterdiyse bugünden itibaren de birebir gücü birlik ve kararlık içinde göstermelidir” diye konuştu.

“Hiçbir güç Cumhuriyetin 100. senesinde Fenerbahçe’mizin şampiyonluğunu engelleyemeyecek”

Rakiplerinin yaptıkları provokasyonlara uzak durmaları icap ettiğini söyleyen Dündar, açıklamasını şu tabirlerle tamamladı:

“Yönetimin göstereceği amaç doğrultusunda ilerlememiz gerekiyor. Bugün liderimiz Ali Koç zamanı bir konuşma meydana getirecek. Kimi görseller kullanacak. Uğradığımız haksızlıkları doküman ve imajlarla kimsenin itiraz edemeyeceği açıklıkla bilgilerinize sunacak. Tüm kumpaslara puanlarımızı gasp etme eforlarına açık açık sergilenen şuurlu operasyonlara hasılı Fenerbahçe’ye karşı her türlü teşebbüse rağmen çoğumuz kalben şuna inanıyoruz; hiçbir güç Cumhuriyetin 100. senesinde Fenerbahçe’mizin şampiyon olmasını engelleyemeyecek.”

Burak Kızılhan: Fenerbahçe’nin emekleri hiçbir mana taşımıyormuş

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Kızılhan, “Fenerbahçe’nin yarıştan koparılmak için neler yapıldığı mevzusunda fikirlerinizi alma günü. Perşembe akşamı onlarca örneğini yaşadığımız suretiyle taammüden bilerek yarıştan koparılması için atılan adımların iyi mi hayata geçirildiğini en net şekilde gördük. Fenerbahçe’nin, müessese tüzüğünde yer almış olduğu şekilde Türk sporuna, gençlerine yapmış olduğu yatırımlar, adımlar, verilen emekleri hiçbir mana taşımıyormuş” dedi.

Fenerbahçe Kulübü Olağan Yüksek Divan Konseyi Toplantısı, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştiriliyor. Genel Yazman Burak Kızılhan, yönetim şurası etkinlik raporunu okudu.

Bugünün değişik bulunduğunu söz eden Burak Kızılhan, “Bugün Fenerbahçe’nin yarıştan koparılmak için neler yapıldığı mevzusunda fikirlerinizi alma günüdür. Perşembe akşamı onlarca örneğini yaşadığımız suretiyle taammüden bilerek yarıştan koparılması için atılan adımların iyi mi hayata geçirildiğini en net formda gördük. Fenerbahçe’nin, müessese tüzüğünde yer almış olduğu şekilde Türk sporuna, gençlerine yapmış olduğu yatırımlar, adımlar, verilen emekleri hiçbir mana taşımıyormuş. Perşembe akşamı yaşananlar, verilen emeklere atak niteliğindeydi. Son 11-12 senedir yaşadıklarımıza rağmen rekabetten, yatırımdan, atlet yetiştirmekten ve çabalamaktan vazgeçmedik. FETÖ, kulübümüze kumpas kurmaya çalıştı. Devletin kılcal damarlarına sızarak devletin rüzgarını ardına alarak Fenerbahçe’ye atak gerçekleştirildi. Liderimiz ve yöneticilerimiz mahpusa atıldı lakin biz geri adım atmadık. Maçtan sonrasında otobüsümüze meydana getirilen atak faili bilinmeyen sayıldı. Emeklerimiz çalındı. Tüm bu tarz şeyleri Fenerbahçeliler haricinde kimse sorgulamadı. Kimi kısımların gayretleri bitmedi. Kurum maksadımızdan ve değerlerimizden vazgeçmedik. Yalnızca sportif olarak değil, toplumsal ögelerde da insanımızı ilgilendiren her bahiste kayıtsız koşulsuz devletimizin yanında olduk. Bugün ise o denli bir noktaya geldik ki her şeyi sorgular haldeyiz. Yetmedi mi, bitmedi mi bu düşmanlık, niçin? Lüzumlu adımlar da atacağız. Yaptığımız açıklamada olduğu suretiyle kurulduğu günden beri hakkını emekle elde etmiş kulübün bir ve tüm olmanıza gereksinimi var. Formamızla alanda uğraş eden kimse, onları kollayın ve koruyun. Güzellik kazanacaksa bunu Fenerbahçe başaracaktır” diye konuştu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu