Haber

Fenerbahçe’de yıldız oyuncunun transferi için gözler Jorge Jesus’ta

Süper Lig’de orta aktarma periyodunun uzatılması sonrası Fenerbahçe İdaresi, kadroyu güçlendirmek ismine çalışmalarını sürdürüyor. Sarı-Lacivertlilerde teknik yönetici Jorge Jesus da Üstün Lig’e verilen ortanın uzaması sebebiyle oyuncularının maç ritmini korumak istiyor.

PLANLAR SİL BAŞTAN

Kahramanmaraş’ta birkaç saat ortayla gerçekleşen iki büyük sarsıntı, 10 kentimizde yıkıma niçin oldu. Tüm Türkiye, afetzedeler için seferber olurken, ülke çapında tüm spor tertipleri ve faaliyetleri de durduruldu. Türkiye Futbol Federasyonu da yapmış olduğu açıklamada, bu hafta sonu oynanacak maçların 1 hafta ertelendiğini duyurmuştu. Sadece TFF’den yeni izahat geldi. Maçların 3-4 mart tarihlerinden itibaren oynanmasına karar verildi. Sarı-Lacivertliler’in teknik işvereni Jorge Jesus, bundan dolayı idman programını baştan aşağı yenilemek için kolları sıvadı.

Kucak kucak çift kale maç

Fenerbahçe’de olağan program, peş peşe maçlar oynandığı için daha fazlaca taktik yüklüydü. Lakin yeni antrenman takviminde fizikî ve kondisyon temelli programların daha fazlaca olacağı öğrenildi. Jorge Jesus, öğrencilerinin maç ritmini korumak istiyor. Bundan dolayı idmanlarda kucak kucak çift kale uğraşların oynanacağı kaydedildi. Ayrıyeten U19 grubuyla da hazırlık müsabakaları oynanacağı açıklandı. Portekizli teknik insanın hafta sonu için ekibe müsaade vermesi, pazartesiden itibaren ise temponun artması umut ediliyor.

İDMAN ÖNCESİ MANALI PANKART

Fenerbahçe, müsaadenin akabinde çalışmalara adım atmak için dün Samandıra’da toplandı. Sabah meydana getirilen idmanın öncesinde futbolcular, teknik ve yönetimsel kurul çalışanı sahanın ortasında bir ortaya geldi.

Sarı-Lacivertliler, Kahramanmaraş merkezli depremdenetkilenen10şehrimizedestek olmak hedefiyle, “FenerbahçeSpor Kulübü; Ülkemizinbaşı sağolsun” pankartının önünde poz verdi. Ardındanhaftanınilk emek vermesi, moralsiz ve üzgünbir ortamda gerçekleştirildi.

TRANSFER İÇİN GÖZLER JESUS’TA

Türkiye’de orta aktarma periyodu penceresi 8 Şubat’ta bitirilecekti. Fakat Türkiye Futbol Federasyonu, zelzele felaketinin akabinde pencerenin uzatılması için FIFA’dan hususi talepte bulunmuş oldu. Bu öğrenci pozitif yönde yanıt geldi. Orta aktarma periyodu 18 Şubat’a kadar devam edecek. Bu gelişme sonrası Fenerbahçe İdaresi, takıma destek konusunu gene kıymetlendirme sonucu aldı. Bunun için Jorge Jesus ile bir toplantı yapılacağı öğrenildi. Portekizli hocanın öncelikleri olan stoper ve sol beke Samet Akaydın ile Jayden Oosterwolde destekleri yapılmıştı. Deneyimli teknik insanın daha çok skor katkısı verebileceği bir kanat oyuncusuna sıcak bakmış olduğu kaydedildi. Bu husustaki 1 numaralı aday ise Hakim Ziyech.

Ziyech, Chelsea’ye yansılı

Faslı oyuncu, birçok aktarma icra eden Chelsea’den ayrılmak istiyor. Ziyech, PSG’ye transferinin yanlış evrak gönderilmesi sebebiyle son anda bozulması sonrası da kulübüne ayrıyeten yansılı. Bundan dolayı yıldız futbolcunun Fenerbahçe’nin teklifine sıcak bakmış olduğu öne sürüldü. Fenerbahçe, Chelsea’ye kiralama mevzusuna ikna etmeye çalışacak. Karagümrük’te bu dönem dayanılmaz bir performans sergileyen ve Beşiktaş’ın da ilgilenilmiş olduğu Fabio Borini, transferde diğer amaç pozisyonunda.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu