Haber

Fenerbahçe’nin gözdeleri Nuamah ve Nagalo’yu FANATİK için yorumladı: İkisi de oldukça yetenekli

Fenerbahçe’de aktarma emek harcamaları tüm süratiyle sürüyor. Sarı-Lacivertliler, iki genç adı takımına katmak ismine rotasını Danimarka’ya çevirmiş durumda…

ŞİMDİ NUAMAH, HAZİRANDA NAGALO

Sarı-Lacivertliler, Danimarka takımında dikkat çeken performans sergileyen iki yıldız için kolları sıvadı. İdarenin, atak oyuncusu Ernest Nuamah ve stoper Adamo Nagalo için paket teklife hazırlandığı kaydedildi Fenerbahçe’nin iki genç kabiliyet için Nordsjaelland’ın kapısını 8 milyon Euro ile çalacağı sav edildi. Mutabakat sağlanırsa, Nagalo’nun periyodu grubunda bitirmesi planlanıyor. Nuamah ise çabucak gelecek.

Fenerbahçe, orta aktarma devrinde Samet Akaydın ve Jayden Oosterwolde’yi takımına kattıktan sonrasında frene basmıştı. Sarı-Lacivertliler, öncelikli destekleri yapmış olup, fırsat transferi için bekleyişe geçti. Birçok ismin konuşulduğu Kanarya’da idarenin yeni bir operasyona hazırlandığı öne sürüldü.

Buna nazaran Fenerbahçe, iki genç yeteneğin peşine düştü: Ernest Nuamah (19) ve Adamo Nagalo(20)… İki oyuncu da Nordsjaelland’da forma giyiyor ve bilhassa bu sezonki performanslarıyla dikkatleri üstlerine çekti.

Southampton istemişti

Nagalo, gündeme yeni gelen bir oyuncu değil. Sarı-Lacivertliler dönem başlangıcında da genç stoperle ilgilenmiş fakat mutabakat sağlanamamıştı. Premier Lig grubu Southampton da birebir periyotta 20 yaşındaki stoper için teşebbüslerde bulunsa da teklifleri düşük bulunmuştu. Nuamah ise son periyotta Fenerbahçe’nin radarına takıldı. İdarenin, bu iki oyuncu için Nordsjaelland’a paket teklif sunmaya hazırlandığı sav edildi. Sarı-Lacivertliler’in masaya 8 milyon Euro’luk bir teklifle oturacağı öne sürüldü.

Jesus’un aramış olduğu oyuncu

Kulüpler ortasında mutabakat sağlanması halinde yönetim Ernest Nuamah’a çabucak Çubuklu formayı giydirmek istiyor. Her iki kanatta vazife yapabilen 19 yaşındaki genç kabiliyet, tam da Jorge Jesus’un istediği usulde bir oyuncu. Fakat Adamo Nagalo için Sarı-Lacivertliler’in değişik bir planı olduğu öğrenildi. Stoper havuzu şu anda kâfi olduğundan, 20 yaşındaki savunmacının dönem sonuna kadar kulübü Nordsjaelland’da kiralık olarak oynayacağı kaydedildi. İdare, bu teklifin Danimarka takımının transfere pozitif yönde bir halde yaklaşmasına destek olacağını umuyor.

TIPSBLADET GAZETESİ MÜELLİFİ TROELS THOGERSEN, NUAMAH VE NAGALO’YU FANATİK İÇİN YORUMLADI: İKİSİ DE ÇOK YETENEKLİ

“Ernest Nuamah, süratiyle rakip savunmalara mühim manada kasvetler yaratan bir oyuncu. Bu özelliğinden yararlanmak için merkez forvetten oldukça sol kanatta oynatılıyor. Nuamah’ı isteyen oldukça ekip olduğundan Fenerbahçe’nin karşısına birçok rakip çıkacaktır”

“Adamo Nagalo oldukça yetenekli bir müdafa oyuncusu. Büyük liglerde oynamasını sağlayacak birçok özelliğe haiz. Oyunu oldukça güzel okuyor, Nordsjaelland’ın oyun yapısı yeterince geriden oyun kurmaya da alışık. Bunların yanı sıra suratı ve gücüyle de ön plana çıkıyor”

“Ernest Nuamah, Nordsjaelland’ın en kıymetli hamle silahlarından biri. Nitekim oldukça süratli bir oyuncu. Teknik yönetici Johannes Thorup, bu özelliğinden yararlanmak için Nuamah’ı merkez forvet olarak kullanmak yerine daha oldukça sol kanatta oynatıyor. Suratı, rakip savunmalara mühim manada zahmetler yaratıyor. Bu açıdan baktığımızda, Nordsjaelland’da yıldızı parlayan ve Rennes’e satılan (Şu anda Southampton’da oynuyor) Kameldeen Sulemana’ya ziyadesiyle benziyor.”

‘Şu anda satmayabilirler’

“Açıkçası Nordsjaelland’ın Nuamah’ı şu anda satacağını düşünmüyorum. Zira Schjelderup’u Benfica’ya sat arak gelir elde ettiler. Bundan dolayı Fenerbahçe’nin daha evvelden yapmış olduğu teklifi geri çevirmişlerdi. Dönem sonunda satılma ihtimali daha yüksek. Muhtemelen 19 yaşındaki oyuncu için Fenerbahçe’nin karşısına birçok rakip de çıkacaktır zira birçok Avrupa ekibi yakından takip ediyor. Şu da bir gerçek, diğeri İskandinav ülkelerine gore Danimarka’daki bir kulüpten oyuncu almak, daha değerliye patlıyor.”

‘Coşku verici bir stoper’

“Adamo Nagalo’ya gelirsek… Oldukça yetenekli bir müdafa oyuncusu. Geçen sezonki çıkışını bu yıl de sürdürüyor. 20 yaşlarında olmasına rağmen maç deneyimi kazanmıştır. Nagalo, büyük liglerde oynamasını sağlayacak birçok özelliğe haiz bir stoper. Oyunu okuma mevzusunda oldukça kafi. Nordjsaelland’ın oyun yapısı mucibince geriden oyun kurmaya da alışık. Bunların yanı sıra Nagalo, suratı ve gücüyle de ön plana çıkıyor. Hâlâ öğrenme evresinde bulunduğunu unutmamak gerek. Acele provoke olabiliyor. Her şeye rağmen coşku verici bir stoper olduğu bir gerçek.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu