Haber

Fenerbahçe’nin yardım tırları tam gaz gidiyor

Merkez üssü Kahramanmaraş olan sarsıntı felaketinin akabinde Fenerbahçe’nin, afet bölgesi için başlatmış olduğu yardım kampanyası tüm süratiyle devam ediyor. Bu doğrultuda toplanan yardım materyallerini taşıyan 45. tır da evvelki gün yola çıktı.

Yoğun iştirakin olduğu tertipte Fenerium’dan battaniye, kazak, atkı, bere suretiyle kışlık gereçler de tırlarla gereksinim sahiplerine ulaştırılıyor.

LINCOLN VE AİLESİ MORAL VERDİ

Zelzele felaketinin başından beri Fenerbahçe’nin yıldızlarından Lincoln Henrique, ailesi ile beraber felaketten etkilenenleri yalnız bırakmıyor. Sarsıntıda konutlarını kaybeden bir aileyi İstanbul’daki bir otelde ağırlama sonucu alan Lincoln, evvelki gün tekrardan sarsıntıdan etkilenen bir aileyi ziyaret etmişti.

Hem yardım hem de insanlara moral vermek için kolları sıvayan Brezilyalı oyuncu, bu kez de ailece soluğu İstanbul’daki Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde alarak yaralı depremzedeleri ziyaret etti. Lincoln ailesi, hastalarla tek tek ilgilenip, onlara moral verdiler.

KAN BAĞIŞINA BÜYÜK İLGİ

Ülke tarihimizin en büyük felaketlerden yaşamış olduğu bir periyotta hepimiz, yaraları sarmak ismine kolları sıvamış durumda. Bu doğrultuda büyük çaba sarf eden kulüplerin başlangıcında gelen Fenerbahçe, ‘Birlik ve beraberlik bizim #kanımızdavar!’ diyerek Kızılay ile beraber kıymetli bir iş birliğine imza atmıştı. Ülker Stadı’nda 3 gün devam eden kan bağış kampanyası, dün geç saatlerde sonlanmış oldu.

Sarı-Lacivertliler’den meydana getirilen açıklamada, kampanyanın son gününe kadar kulüp üyeleri, taraftarlar ve tüm vatandaşlara davette bulunulmuştu. Fenerbahçe’nin değişik branşlarındaki atletlerin da şahsen katılmış olduğu kan bağışına dün de büyük bir ilgi yayınlandı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu