Haber

Fenerbahçe’ye geçirme olan Emre Demir’in babası konuştu! ‘Küçükken ona Alex de Souza diyorlardı’

Süper Lig takımlarından Fenerbahçe, Samet Akaydin ve Jayden Oosterwolde transferlerinin akabinde Emre Demir transferinde de keyifli sona ulaştı. Genç futbolcu, Barcelona ile kontratını feshetti ve sarı lacivertli ekip için geri sayıma geçti.

Kayserispor’dan 2 milyon Euro karşılığında Barcelona’ya Aktarma olan ve Barcelona B’de idmanlara çıkan Emre Demir, Fenerbahçe formasıyla Mükemmel Lig’e geri dönüyor. Katalan takımıyla kontratını fesheden Demir, İstanbul’a gelmiş olarak Fenerbahçe’ye imza atacak.

15 Ocak 2004’te Mersin’de dünyaya gelen Emre Demir, futbola doğduğu kentin ekibi Kuvayi Milliyespor’da başladı. O devir kadroda sivrilen ve Mükemmel Lig gruplarının da dikkatini çeken Emre Demir’i bir Youtube görüntüsünde izleyen devrin Kayserispor teknik yöneticisi Şota Arveladze, 8 yaşlarında oyuncuyu grubun altyapısına kazandırdı.

BABASINDAN ALEX VURGUSU

Emre Demir’in babası Hayrettin Demir, Özgürlük’e verdiği açıklamada şu laflara yer verdi:

“İstanbul’dayız şu an ve Emre’yi bekliyoruz. Küçükken mahallede ona Alex de Souza diyorlardı. Biliyorsunuz ki Alex, ozan suretiyle bir futbolcuydu. Saçını Alex suretiyle sıfır numaraya vuruyordu. Ona Alex’in formasını almıştım. Oğlumun yüzü gülüyordu. Hatta Menajer Ahmet Bulut’a ‘Emre’nin yüzü ne kadarda gülüyor’ dedim. O da ‘bundan sonrasında daha da gülecek inşallah. İstediği ekibe geliyor zira’ dedi. Emre, formayı giydi. Küçükken Alex dedikleri oğlumun artık Fenerbahçe forması giymesi bizi duygulandırdı. İyisi olsun.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu