Haber

Francesco Farioli: Genç bir grubuz, tecrübe eksikliği oluyor

Spor Toto Mükemmel Lig’in 21. haftasında Alanyaspor, deplasmanda Beşiktaş’a 3-0 yenik oldu. Karşılaşmanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Alanyaspor Teknik Yöneticisi Francesco Farioli, “Bugün güç olacağını biliyorduk. Beşiktaş’a karşı olağanüstü atmosfer önünde dostlarım futbol oynamaya çalıştı. Beşiktaş suretiyle bir ekibe karşı oynuyorsunuz fazlaca kaliteli oyuncular var. Birinci dakikalarda golü bulsak oyun değişik istikamete yanlışsız gidebilirdi. Buraya geldik oynadık sadece olmadı” tabirlerini kullandı.
“Genç bir takımız”
Oyun planlarına sadık kalmaya devam edeceklerini belirten Farioli, “Oldukca çalışıyoruz bir fikrimiz, oyun tarzımız var. Bunu uygulamaya çalışıyoruz. Ligde en fazla genç oyuncuyla oynayan gruplardan biriyiz. Kadro genç olduğundan öğrenme sürecinde inişler çıkışlar oluyor. Oyuncuların genç olması geriye düştüğümüzde tepki veremememize niçin oluyor. Oyuncularımız emek eriyor fakat bazı noktalarda tecrübe eksiliği oluyor. Genç bir kadroyuz çalışmaya devam ediyoruz. Bu fikre net halde bağlı kalacağız. Bu değişik bir plan olmamasından değil, plana sadık kalmamızdan dolayı. Yaptığımız çalışmalarda bu oyunun bizlere ziyanından fazlaca yararı bulunduğunu biliyoruz. Galatasaray maçında geriden oyun kurumuyla baskının önüne geçip kaleciyle karşı karşıya konumlar yakaladık. Bu futbolun bizlere ziyandan fazlaca pozitif yanları var” diye konuştu.
Türkiye’de çalmış olduğu için keyifli bulunduğunu da lisana getiren İtalyan teknik adam, “Türk futbolu bana fazlaca şey kattı. Mesleğime burada başladım. Türk futbolunun gerektiği kıymeti görmediğini düşünüyorum. Küçümsenmeyecek kalitede bir lig. Memnunuz, çalışmaktan zevk alıyoruz. Tesisler, yurt haricinde görülmeyecek bir halde” cümlelerine yer verdi.
İHA

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu